1. 1.
  Sözlükteki alakalı arkadaşlardan ciddi yorumlar bekleniyor. Sorunlar aşikar. Fakat ciddi bir reçete yazacak arkadaş var mı?
  ... karapasa
 2. 2.
  köprü, tüp geçit, havalimanı ve duble yollar ile düzelmediğini görüyoruz, ciddi yorumlar bekleniyor.
  9 ... atnali
 3. 3.
  aslında çok basit, ürettiğin kadar tüketerek. dış borcu da sadece fiziki sermaye yatırımı için alacaksın. ama onun için kredi verirler mi o ayrı mevzu.
  2 -1 ... sinirlidudak
 4. 4.
  Yastık altındaki dolarları bozdurunca doların düşmeyeceğini bilecek kadar ekonomiden anlayan birisi tarafından yönetilirsek, Yolsuzluk yapmak amacıyla boyuna yol, köprü yapmak yerine sanayiye ağırlık verirsek belki o zaman düzelir ekonomi.
  15 ... furniture monoloque
 5. 5.
  ukrayna sınırına rusya ile anlaşarak 100.000 asker gönder ermenistan sınırına askeri yığınak yap, ırağa gir ekonomin gör bak ondan sonra nasıl düzeliyor.

  dünyayı karıştıramaya yönelik hareketler senin ekonomini düzeltir.
  1 ... kim bu adam
 6. 6.
  Üretim ile düzelir, o soktugumun fabrıkalarını sattın sattın ne oldu amk. kapattın uçak fabrikalarını ne oldu.
  artık üretim için agır sanayiye gerek yok. turizm master planı, yazılım master planı amk. yazılm sat. sonra bak ulkenın halına ne oluyor.
  6 ... gamble
 7. 7.
  ohal kaldırılır,
  adalet kavramı yerleşir,
  kayyum ve şirketlere el koyma hakkaniyet ile olursa politik olarak çok büyük yol alınır.

  sonrasında ise merkez bankasının bağımsız hareket etmesi gerekiyor. bu olduğu anda zaten faiz yükseltme gelecek.

  poltikacılar değil sadece mb konuşacak kur hakkında. geçmişe bakın ne demek istediğimi anlarsınız; siyasi liderler sadece saçmalar. mb ise piyasayı rahatlatır.

  ve şu an aniden düşen dolar da çok kötü etki bırakır. bu kurdan işlem yapmış olanı bitirir.
  5 -1 ... tiyansan
 8. 8.
  Türk ekonomisi için hiçbir cevabı olmayan sorudur.

  Ancak ferdi ekonomilerin kurtuluşu birikimleri döviz ve altın şeklinde yapıp bunları asla ve asla banka hesaplarına yatırmamakla gerçekleşir.

  Zira nisan gibi kurlar khk ile sabitlenecek ve tüm döviz mevduat hesaplarına varlık fonu namına el konacak. Atın fava bekleyin.
  1 ... ubeydullah chygrizinski
 9. 9.
  Yenilenemez enerji kaynağına sahip olmadan ya da ihracatı arttırmadan düzelmez. Bunlar Türkiye şartlarında mümkün olmadığı için hiç bir zaman düzelmeyecek. Temel iki ana unsur bunlardan ibaret ancak mümkünatı yok.
  ... bradelson
 10. 10.
  Türkiyede ekonomi düzelmez. 2001 den sonra suni bir düzelme eğilimine girdi çünkü çok kârlı devlet kurumları 5-10 yıllık getirisi karşılığında yabancılara peşkeş çekildi. Gelen sıcak para piyasaları hareketli gösterdi lakin sermaye ülkeden yavaş yavaş çıkmaya başladı. Haliyle üretmeyen, sürekli tüketen, samanı bile ithal eden bir ülke haline geldik. Düzelmesi için sağlam bir mali politika izlememiz gerekiyor ki ülkemizin tek sorunu başkanlık olduğu için böyle bir politika izlenemez. insanlar açlıktan ölsün mühim değil başkanlık gelsin de..
  4 ... ovuzz