bugün

hayatını doğrudan etkileyen ülkenin ekonomik durumunu görmezden gelen ama futbol için götünü yırtan kişlerdir. Bu kişilerin en güzel gerekçesi "zaten yüzümüz gülmüyor, bari futbolla iki dakka moral bulalım" dır. Bulunuz moralinizi beyler. hatta içinizden çalışmak gelirse iki dakka bekleyin olmadı biraz oturup kafanızı sallayın geçer.
gözüyle ağlayacağına biraz olsun götüyle osurmak isteyenlerdir. bakın ülkenin durumu çok kötü siz tutturmuşsunuz bir futbol eğlenin durun düşüncesinde bulunan sosyal abilere götleriyle gülerler o götler ondan yırtılır.*
futbol için götünü yırtmayıp 5. sınıf, maksimum 200 kişinin okuduğu bir sözlükte "ekönömi boka sariyi, ekönömi sike sariyi" şeklinde tüm toplumu bilinçlendirdiğini düşünen polyannalardan kat kat akıllı adamlardır bu götünü yırtanlar.

ek olarak futbol için götünüzü yırtıyorsunuz derken son 30 entrysinin futbol ile ilgili olduğunu da göremez bu abuşlar.

bir de bu ekönömist beybiler, "zall aslında iyi yazamiyiii", "josef k aslinda moderatör olmamali" gibi tüm türkiye ekönömisini ilgilendirecek konularla da ilgilidirler.

dududillidirler. ekönömi.
çelikidir. altı üstü futboldur. milliyetçilik yapmanın manası yoktur. örneğin çakacağız gibi gazete manşetleri, 70 milyonun gücü gibi reklamlar falan. peki bu kadar ülkesine bağlı başarısını takdir eden bir millet varsa, taa 1960'lardan beri dışarıya olan bağımlılığımız, kimseye haber veremeden bağımsız bir ülke olarak hareket edememiz, sosyal güvenlik yasasını bile IMF olmadan hazırlayamamaız gibi ikilemlere düşen haklı insanların yakarışıdır.
(bkz: ekonomi için konuşan ama bir boka yaramayanlar) * * *
futbol konuşulduğu gün aklına ekonomiyi getirip ahkam kesenlere inat yapanlardır.
bu durumun tersi olsaydi, ayni zihniyet sanirim su sekilde huzur kacirmaya cabalardi;

" ulkenin futbolu, cilali tas devrine gerilemis, bir avrupa sampiyonasina bile katilamiyoruz. buna ragmen at gozlugu takmis bazi arkadaslar, yok efendim ekonomimiz bomba gibiymis, gmsh'da dunya 3.su olmusuz gibi hikayelerle kendilerini avutuyorlar. uyanin beyler , uyanin... nerde turk sporunun onuru, nerde turk milletinin gururu, nerde benim sigarayla cakmak ak..."

(bkz: gotunde kurt olmak)
(bkz: huzur sahibi olamamak)
(bkz: baskalarina da huzur vermemek)
ekonomik durum hakkinda uyariyi sozlukten yaparak vatana millete buyuk hizmet verenlerden daha iyidir bu gotu yirtilanlar. yirtin efendim aldirmayin siz... Turkiyenin olasi bir avrupa sampiyonlugunun saglayacagi reklamin ekonomik olarak hesabini akla getiremeyenlere inat yirtin gotunuzu. ayriyaten bedavadan sosyal terapi, stres giderici, daha ne olsun. tabi izlemesini bilene.

kanimca kupaya bile gerek kalmadi su son uc mactan sonra. yanlis anlasimasin, dunyanin cesitli yerlerinden pek cok arkadasim var ve gunlerdir Turkiye nin basarisini takdir eden mesajlar atiyorlar. neyse nerede kalmistik biz? evet, su enflasyon orani da amma artti ha...
sanırım ben bu adamları tanıyorum.*****
milletin tek yürek olup kenetlendiği ve birlikte sevindiği bir anda bile sırf muhalefet etme uğruna bu durumu eleştiren ve buna gerekçe olarak da ekonomik sorunları kullanan iflah olmaz insan ifadesidir. kimbili belki de hırvatistan üzerine iddia oynamış ve kaybedince ekonomik zarara uğramıştır. *
(bkz: ben boyleyim)
güncel Önemli Başlıklar