1. 1.
  ekonomiyle ilgili bilgisi olan yazsın lütfen. ne kadar girecek lan daha.
  ... ca va manu
 2. 2.
  cevabı 'çomarlar açlıktan geberene kadar' olan bir soru.
  bunlar gebermedikleri sürece anlamayacaklar kimi ve neyi desteklediklerini.
  1 ... alkolik oldum
 3. 3.
  Daha önce neden dolar yükseliyor gibi birçok konuda yazdım.

  Ekonomik kötü gidişin engellenemez bir döngüye girdiğini yazalı 1 seneye yaklaşmıştır. O günden beri de hiçbir şekilde düzlüğe bir adım bile çıkamadık.

  Şöyle ki, devlet içinde büyük borçlanmalar yapılmış. Ülkenin üretim faaliyeti yandaş kişilerin eline teslim edilmiş ve onlar ne derse o olur hale getirilmiş. En üst bir tabaka oluşturulmuş bu tabaka dolarları euroları depolamış orta tabaka iyice mahvolmuş ve çoğu kişi alt tabaka ve altın altı olan yeni bir tabaka haline dönüşmüş.

  Üretimi bitirmek için resmen ekstra ekstra çalışmalar yapılmış. Yahu bugün çiftçinin bunu biz üretiyoruz elimizde de bolca var eğer yurt dışından alırsanız satamayız mahvoluruz dediği ürünleri hükümet takır takır yurt dışından getiriyor.

  Çiftçi batmış, zaten inşaat ülkesiyiz inşaat sektörü batmış, e başka bir şeyimiz de yok.

  Gidişat daha kötü. Üzücü ama böyle AKP'ye oy vermeye devam Türkiyem. Kötü günler geri de kaldı daha kötülerine hazır olun.
  1 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  daha batmaya başlamadı bile...
  bunlar henüz ön sevişme...
  esas dikiş sonra gelecek..
  nerkez bankası, hazine vs.. hepsinin içi boşaldıktan sonra imf içimizi tekrar dolduracak...
  esas şenlik o zaman başlayacak...
  bütün tefeciler üzerimizden geçecek..

  ekonomiyi 20 sene boyunca rizeli bir köylüye emanet etmenin sonuçlarını doya doya yaşayacağız...
  7 -1 ... arbutus unedo
 5. 5.
  ekonomi daha ne kadar batacak sorunsalı

  Türkiye'nin büyümesi birilerine batıyor

  Manipulasyon peşinde koşan birilerine sağlam batırdı dediğim durum.

  ak parti'nin tüm suçu(!) 1 milyar dolar için imf kapılarında sürünen, batı karşısında el pençe divan duran, batı'nın kölesi olan, 10 milyar dolarlık ticaret hacmi bulunan ülkeyi 800 milyar dolarlık ticaret hacmi olan bir deve dönüştürmüş olması.

  ülke içe kapansın küçük olsun bizim olsun tarzı baas rejimi anlayışlı kafalara batıyor türkiye'nin büyümesi.
  -2 ... isminiunutanadam
 6. 6.
  ekonomi okumuş biri olarak diyebilirim ki rahat etmeyi unutun. bundan önceki paralı dönemde de bizim ekonomi iyi değildi. amerikanın doları düşürmesinden dolayı bir süre rahat ettik. o günler geride kaldı, o fırsat gitti. üretim yatırımı yerine yol yapıp yandaş doyurdular. akıllı kore falan uçtu gitti.
  peki ne zaman rahat edeceğiz? bundan sonra her şey çok mükemmel yapılsa dahi bunun bize geri dönüşü 15-20 sene sonra olacak. yani hayatınız kaydı, gitti. her şey mükemmel yapılmak yerine daha beter yapıldığına göre rahat etmek isteyen başka ülkeye gitmenin yollarına baksın.
  2 -1 ... hastavilla
 7. 7.
  1 dolar 112 japon yeni

  yani dolar japon parasından 112 kat daha değerli.

  bu mantıkla japonlar ölmüş ağlayanı yok.

  idiot olmayan insanlara sözüm kur ekonomi için tek başına bir gösterge değildir.yeri gelir ülkeler en çok faydayı sağlamak için parasının değerini kendi düşürmeye çalışır. kur savaşları yapar .

  Her 3konomi okuyan ve her ekonomist hatta akademisyen kökenli proflar dahil bu işi bilseler 3 kuruş için tvlerde sürünmek ünivlerde dirsek çürütmek yerine zaten milyoner olurlardı

  Ekonomi siyah ya da beyaz değildir matematiksel kesinlik yoktur şartlara bağlıdır gri bir alandır insan faktörü vardır küresel konjoktur vardır.

  Fed sadece Türkiye için değil 2 paralı(dolar ve yerel para kullanan) ve gelişmekte olan tüm ülkeler için ekonomiyi ve kuru belirler. Rusya Meksika endenozya Brezilya güneyafrika Hindistan ve daha nicesi. Dolar sadece TL karşısında değer kazanmamıştır ki faiz arttırım sürecinde tüm gop ülkelerinin para birimi dolar karşısında değer kaybediyor Ve bu gop ülkeleri Fed politikalarıyla uyumlu kendi ülkelerine fayda sağlayacak en uygun şartları sağlamaya çalışıyorlar yeri geliyor kuru kendileri düşürüyorlar

  Yarın Fed faizleri sabit tutmaya karar verdiğini açıklarsa 2021 den sonra bir faiz indirimine giderse nolacsk?
  -1 ... isminiunutanadam