1. 1.
  dudak uçuklatan kariyeriyle, en iyi okul ve üniversitelerde aldığı eğitimle kendini ispatlayan özgür demirtaş.
  "Prof. Dr. Özgür Demirtaş​ - Üye

  Özgür Demirtaş Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nün ardından, Boston College'da Finans alanında doktora çalışmalarını tamamlayarak doktor ünvanını kazanmıştır. 2003 yılında Yardımcı Doçent ünvanını alarak Baruch College, City University of New York'ta göreve başlayan ve 30'un üzerinde akademik yayını bulunan Özgür Demirtaş, 2007 yılında Doçent Doktor ünvanını almıştır. Tüm ana bilim dalları ve tüm fakülteler arasında öğretim alanında en iyi öğretim üyesi seçilerek Üstün Öğretim Madalyası almaya hak kazanan Özgür Demirtaş, araştırma alanında da Eugene M. Lang ve Marie Curie Reintegration grantlarını almaya hak kazanmıştır. Boston College, CUNY ve NYU-Stern School of Business'da dersler vermiş ve 2012 yılında Sabancı Üniversitesi'ne Finans Kürsü başkanı olarak katılmıştır. 2014 yılından itibaren de, Sabancı Üniversitesi Finans Mükemmelliyet Merkezi'nin kurucu başkanı olarak çalışmalarını yürütmektedir. "
  ekonomi bakanı kim olmalı
  https://www.akbank.com/tr...falar/Yonetim-Kurulu.aspx
  ... kiraathane keki
 2. 2.
  Ekonomiden anlamayan veya ekonomi okuyup teorileri düşünerek otuz bir çeken manyak ekonomi mezunlarının isteyeceği bir akademisyen olacaktır. Fakat atadan beri ticaretle uğraşan ve ticaretten, ekonomiden anlayan insanların bakan olarak isteyeceği yegane insanlar yine iş adamlarıdır.

  iş adamları realitede en uygun durumu ve opsiyonu değerlendirirler her zaman. Çünkü iş adamlarının işi budur. inanılmaz bir adaptasyona sahiptir iş adamları. Gerçi Siz ne bileceksiniz mna kodumun garibanları.

  Yazar kotu: başlık altında belirtilen başka bir yazıya atıfta bulunulmamıştır. Başka yazıda geçen isimler hakkında belirtme yapılmamıştır.
  2 ... herteldenyazar