bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ülkedeki kör bekteşlerin dile getirdiği saçmalık.
    arkadaşlar ağzınıza sıçarım bak. kusuruma bakın la gerizekalılar.

bu cümleyi kuranın beynine sıçayım.

üretim yok, vergiyle geçinen bir devlet var, emeklilik yaşı geç olduğundan ve bununla beraber genç nüfus yani üniversite mezunu da çok fazla olduğundan aşırı bir işsizlik var. üniversite diploması o denli değersizleşti ki artık bütün iş alanları profesyonel çalışana ihtiyaç duyuyor. yeni mezun adam çok fazla var nasılsa hiç bir işlerine yaramıyor.

asgari ücretin üstünde ortalama olarak 3000 tl kazanan insanlar bile bu ülkede rahat geçinemiyorsa, dünyanın en pahalı sigarasını, birasını, benzinini kullanıyorsak ve geçen son 10 yılda gelir gider endeksi daraldıysa kimse gelip de ekonomi mükemmel demesin.

vergiyle geçinen ülkeler geri kalmaya mahkumdur. devletin bütçesi büyür ama halkın sınıflar arasındaki mesafesi git gide açılır.

o yüzden amk ekonomi diyen adamın. mal mal konuşup da beni deliytmeyin.

şimdi dağılın lan!
    1 ... azrailin regl gecesi
  2. 2.
    Emeklilik yaşının ileri çekilmesi berbat bi durum. Yukarıda arkadaşın da belirttiği sebebe binaen Şubat ayında eski sisteme göre hak kazandığım emekliliğimi istiyorum. Benim yerime gençler de kazanç elde etsin. Aile kursun VS VS.

Böyle giderse işsiz çocuklarımız, babam işsiz ama babaannem dedem memur diyen torunlarımız olacak.
    1 ... kanatlarim var ruhumda
  3. 3.
    Ya şu ''ekonomik büyüyor'' sallamalarını yada ''yıllık büyüme geçen yıla göre daha fazla'' diyenleri falan hiç anlamıyorum. Ekonomi büyümesi nedir oğlum ya? Benim maaşım hala bana yetmiyor, ekonomi büyüyünce bana zam falanda yapmıyorlar. Eğer ekonominin büyümesi maaşıma zam yaptıracak ya da yapılan kamu zamlarının geri çekilmesine etki etmeyecekse, büyüse ne olur büyümese ne olur?

edit: ekonomi büyümüyor gençler. Ülke çok kötü durumda. Boşuna kendinizi kandırmayın. Ha birde bu aralar sakın yüklü miktarlarda kredi falan çekme gafletine kapılmayın.
    ... sende mi cemil abi