1. 1.
  senelerce ekonometri okuyan kişinin ruh hali. şöyle ki, kişi artık sayılarla verilerle uğraşa uğraşa etrafını sayılarla ifade etmeye kalkışır.

  otobus beklerken otobusun geliş saatlerinin bir normal dagılım gosterdigini dusunmek, tavla oynarken zarın bir binom dagılım gercekleştirdigini sorgulamak endişe verici olabilir.

  ama asıl sorun gökyüzündeki yıldızlara baktığınızda yıldızların ne dagılımı sergiledigini düşünmeye başlamışsanız durum biraz ciddi olabilir. siz ya bir dahisinizdir ya da sıyırmaya başlamışsınızdır.
  8 -1 ... optimus prime
 2. 2.
  her an tası tarağı toplayıp çıkmaya hazırdır.
  2 -1 ... olric
 3. 3.
  eğer affa uğramış ve ekonometri 1-2, ekonometrik modeller, matamatiksel istatistik gibi dersleri hiç görmeden muaf olmuşsa; kendi bölümünün en kolay derslerini, bilimum çeko, işletme gibi bölümlerin de seçmeli derslerini alan öğrencinin huzur dolu ruh halidir.**
  2 -1 ... redwinemania
 4. 4.
  (bkz: bitse de gitsek)
  1 -1 ... endless
 5. 5.
  Aşırı kazık ve ucuk bir ders olduğundan her an şalterleri indirmeye yakın bir ruh halidir.
  1 -1 ... eurasia
 6. 6.
  kendisi okulu bitirmek için poposunu yırtarken diğer bölümlerde okuyan arkadaşlarının her gece gezmesi ,
  her gece gezerek dört senede okulu bitiren arkadaşlarının kendinden daha çabuk iş bulabileceğini bilmesi,
  sadece düz yazı ezberleyip "ayy canım çıktı çok çalıştım" şeklinde konuşan insanların çokluğu,
  sınav dönemi kendisi gecelerdir uykusuz saç baş dağınık bir önceki günün kıyafetleriyle okula geldiğinde bütün iibf kızlarının mankenler gibi giyinmiş saç baş ve makyaj bakımından eksiksiz oluşu,
  özellikle sınav dönemi ekonometri öğrencisini biraz asabi yapar.
  çok haklıdır en azından çektiklerini birazda olsa anlayabilicek tek topluluk olan okul arkadaşlarının tolerans göstermesi gerekir.
  3 ... lusi
 7. 7.
  iktisadi terimleri duygusal yaşamına rahatlıkla adapte edebilen öğrencinin ruh hali.
  ... melenith
 8. 8.
  altın bulmuş gibi herkese büyük sayılar kanununu anlatandır.
  1 ... romanticomedy
 9. 9.
  Bir iktisatçı ile tam rekabet piyasasında firma dengesi, para arz talebi ya da denge fiyatta dalgalanmaları ve müdahalesini, işletmeci ile üretim yönetimi ve planlamayı ya da organizasyonu, istatikçi ile korelasyon, olasılık tabloları, bayesi, bir matematikçiyle kısmi türevleri, katlı integralleri, lineer cebiri veya diferansiyel denklemleri, endüstri mühendisi ile yöneylem'i, kalite planlamayı ve maliyet analizini rahatça ve iddialıca konuşamaya başlayınca oluşan ruh halidir.

  iyidir çünkü donanımın gerçekten yüksektir, kötüdür yatak her ana sarabilir...
  2 ... yakko
 10. 10.
  haleti ruhiyesi son derece bozuktur hele de son sene kolersayonla yatar otokolerasyonla kalkar r^2 içer parametre testleri kusar. melodram kaçınılmazdır.
  ... devrik