bugün

fırından alınan ekmeğin sıcaklığını hissetmeniz,ya da aşırı derecede aç olunması sonucu karşı konulamayan durum...
aç da olsam, tok da olsam, hiç yenmeyecek bi yerde de olsam elime ekmek geçtiği anda yaptığım eylem.
yemegin suyuna ekmek bandirmak eylemiyle birbirlerini muhteşem bir şekilde tamamlayan olaylar bütünü.
midesinde her fırının tel no'suna rastlanabilecek şahsın davranışıdır. malum ekmeğin ucundakı kağıt zor farkedilir.
eğer ortada 5 ekmek varsa gerçekleştirilebilesi bir iştir. şayet üç değil de 2 ekmek varsa namümkün bir zorlamadır.
ekmeğin ucundaki, tanımlanamayan mevcut çekim gücüne yenik düşen beynin, iradesizliğiyle özetlenebilecek başlık. * * *
aldigi 4 ekmekten 3 tanesini yeme fiilini gerceklestirmek.
Alınan ekmeğin yarısının yolda hüpletilmesi durumu. önce ekmeğin ucundan alınır. Ev yakın ise biraz daha koparılır. Ev uzak ise eve gidesiye kadar tırtıklana tırtıklana ekmeğin yarısı bünyeye inmiş olur.
çöpçüler kralı filminde kemal sunal'ın yaptığıdır.
apartmanın bilmem kaçıncı katından aşağı sarkıtılmış sepetin içinde öylece duran ekmekten bir parça, şişedeki sütten de bir yudum. oh mis.
kıyı ye, kıymetli ol! *
ben hariç diğer aile üyelerinin hemen hemen hiç tadına bakamadığı ekmek bölgesidir. bakkala sürekli giden kişi ben olduğum için ekmeklerin eve her daim bir parçası eksik gelmesi durumudur.
evin küçüğüyüz diye hep bizi gönderirlerdi, inadına yerdim hem de hepsinin ucunu yerdim, bitince tersini çevirir yerdim * pederle az kavga etmedik bu yüzden, ama yine de vaz geçemiyordum. mis gibiydi ya ulan ah.