1. 1.
    dünya lideri'nin uğraştığı işler volume 1873...

asrın liderimiz talimat vermiş, "ekmek, yağ, bal yemeli mi, yememeli mi? araştırın, bu işi çözün..." demiş hazretleri.

ekmeksiz karnı doymayan, yağsız yemek yiyemeyen ama balı da pek alamayan bir milletiz.
    dün patates soğan derken, bugün ekmek, yağ, bal...

et ithal, tavuklar hastalıklı, soğan, pattis pahalı, marul koli basilli.
    ne yesin bu millet?

asıl sorun şu ki, ekmeği, yağı balı araştıracak adamlara kim bilir kaç para ödenecek. o parayla binlerce fakir doyar.
    https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening
    15 ... tengir budun
  2. 2.
    Şehinşah ın bir şarkısını akla getirmiştir. Vah vah Hangi şarkısı olduğunu da bilseydim iyi olurdu.
    1 ... meruem
  3. 3.
    Valla ben daha çok karı kıza bal sürüp yalıyom.
    1 ... serefsizimbenimakliimagelmisti
  4. 4.
    chp veya iyi parti tarafından meclise araştırılsın önergesi verilip reddedilmesi muhtemel reyiz emridir.

ekmek yağ bal yemeli mi yememeli mi araştırılsın

ben bu partilerin başında olsam bunu yapardım sürekli. akp nin kendi dile getirdiği şeyleri muhalefet önerince direkt reddediyorlar. önceden onlarca örneğini gördük. reyizleri ne derse mecliste oylamaya sunacaklar aslında birbirlerine düşsünler güzelce. akp lilerde sorgulama, okuma araştırma kültürü 0 ne de olsa hiç bakmazlar reyizleri mi emretmiş bakkal mehmet ağa mı diye.
    4 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    bence de memleketin tek derdi buydu. 30 yıldır hayatımda ne eksik diye düşünürken birden aydınlandım.
    2 ... lagavulinvebazlama
  6. 6.
    dün bu ülkede; tabanını alt-orta gelir grubu seçmenin oluşturduğu iki partinin ittifakıyla asgari ücretten vergi kesilmesinin kaldırılmasına yönelik yasa reddedildi.

birileri yağ-bal yemeye devam edebilsin diye...

başka diyecek sözüm yok.
    3 ... serdarsl06
  7. 7.
    haberi okuduğumda tangır tungurlardan biri kesin bunu alır sözlüğe reis yediğimize içtiğimize sıçtığımıza karışıyor diye yazar demiştim haklı çıkmışım.
    ... mavraci