1. 1.
  dişli bicak turudur.
  1 ... beter bocek
 2. 2.
  az önce kendisine neden ekmek bıçağı dendiğini keşfettiğim kesici alettir.*

  adı ekmek bıçağıdır çünkü, ekmek kesmek bıçağı kirleten bir şey değildir. ekmeği kestikten sonra bıçağı yine çekmeceye koyabilirsiniz, yani yıkamak zorunda değilsinizdir. ama o bıçakla başka birşey keserseniz yıkamak zorunda kalırsınız ve eğer çekmecenizdeki son bıçakla kesildikten sonra bıçağın yıkanmasını gerektiren bir şey kestiyseniz bütün bıçaklarınız bulaşık haldedir, yani ekmek kesmeye bile bıçağınız kalmamıştır.

  o yüzden adı konmuştur. o, her evde herkesin bildiği tek bıçağın, ekmek bıçağı... o bıçak ekmek kesmek için çekmecede durmaktadır, mallık edip başka birşey kesmeyesiniz bıçaksız kalmayasınız diye de adı ekmek bıçağı konmuştur. evin tüm ahalisi o bıçağın ekmek bıçağı olduğunu bilir, ekmeğini keser ve çekmeceye koyar.

  (bkz: gereksiz bilgi içeren entry) **
  ... zubizarett
 3. 3.
  şahane tasarımlarının pazarlarda, tezgah üstlerinde açıktan satıldığı, asabi halkımın zerzevat fiyatlarını gördükçe gözünün kaydığı edevat.
  ... trimbleso
 4. 4.
  Nedense cinayetlerde kullanilanlarI hep siyah sapli olur, bunlarin. Isin ilginc tarafi Turk filmlerinde katillerin bu bicagi belinde tasimalari. Madem bicak tasiyacan git Adam gibi Rambo bicagi al.
  1 ... dalton ana
 5. 5.
  bazen öldürmek gibi amacı dışında da kullanılan, ekmek kesmeye yarayan naçizane bıçak.
  1 ... mandylion
 6. 6.
  iyi bilenmiş olması gereken kesici alettir.
  ekmek kesiminde estetiğe önem verenler için, iyi bilenmeli ki ekmek düzgün kesilsin.
  ... umutsuz mutlu adam
 7. 7.
  Kapidan bir ses gelip, 'ula ula hirsiz mi var la' diye bilincaltinin size bagirdigi sirada, ele kendini korumak icin alinan ilk nesnedir. Guven vericidir.
  1 ... griffisu
 8. 8.
  harakiri için oldukça uygun bir biçimde tasarlanmış olup asli görevi ekmek kesmek olan ve zamanla yoldan saparak kötü yola düşmüş bıçak.
  ... hfei2002
 9. 9.
  bizim ailenin 5.üyesi. her yemekte masada bize eşlik eder. cnm benm yaa...
  (bkz: emektar)
  1 ... suker
 10. 10.
  hafif ateşte tutulursa daha iyi keser.
  ... yrsnpsts