bugün

hüsmen dayi nın zamanında çokça yaptığı eylem.

edit: deli gibi eksiliyorsunuz amk sanki ben yiyorum.
gerçekten var olup olmadığını merak ettiğim insan türüdür.
eğer varsa yaşıyor mudur, bu da tarafımdan ayrı bir merak konusudur.
ekmek arası pilav ve dolma şokundan sonra hayatın yüzüme vurduğu bir tokattır.
onu yiyen bunu da yedi;
(bkz: ekmek arası peynir ekmek) *
tamamen bu olayla ilgilidir. (bkz: bokunu çıkarmak)
eğer yurtta kalıyorsa ve gece saat 3 sularında çok fazla acıkmışsa elde sadece ekmek varsa yapılası eylemdir.
Ekmek arası ekmek yiyen insan yokluğun had safhada olduğu bir durumda yapması gerekeni yapan adamdır.
çok acıkmış insan modeli insandır. parasızlık hat safhada ekmekten başka bir şeyi olmayandır. allahtan ekmeği varda ekmek yoksa pasta yiyin sözlerini duymak zorunda kalmıyor.
somun ekmeğinin köylerde yeni tüketilmeye başlandığı dönemlerde, insanların yufka ekmeğin arasına somun ekmeği koyarak gerçekleştirdiği eylem. o zamanlarda somun ekmeğinin ne kadar kıymetli olduğu bu durumdan anlaşılıyor. şuan türkiye'de günde "5.000.000" ekmeğin çöpe gittiği düşünülürse, insan nereden nereye diyor ister istemez.

http://onhaberleri.com/gu...milyon-ekmek-cope-gidiyor
Yemekhanede yemek kalmadığı sırada yapmnak zorunda olduğumuz eylem, zavallılıkla açlığın karışması durumu.
hazım gücü yüksek insandır.
elektrikli fırın ekmeğinin köylere yeni ulaşmaya başladığı dönemlerde lavaşın arasına koyup ekmeği yiyen insandır.
hüsmen ağadan çoook zaman önce öz amcam tarafından örneklenmiş insan tipidir. o günden sonra hiç bir zaman eskisi gibi olamadık.
Ekmeğe sevginizi katarsanız tadı daha güzel olur.
Ekmek arasi pogaca yiyenden fakir olma ihtimali daha yuksek kisidir.
fasfakir insandır .
Ekmek arası makarna yiyen insandır.

nasıl iştahları alıyor insanların anlamıyorum be..
güncel Önemli Başlıklar