1. 1.
    ve bunu diyen adam! ekmek sanayii işverenler sendikası genel sekreteri, 10 lira olsun amk. yapmazsanız adam değilsiniz.

gerekçesi ekmeğin ziyan olması, 'hiç çöpte sucuk, pastırma gördünüzmü?' diyor.

amk benim evime pastırma girmiyor ki çöpe atayım. ayda bir sucuk alıyorum onuda 15 gün dolapta sergiliyorum geri kalan 15 günde de yiyorum. çöpe atacak bişey kalmıyor ki amk.

http://www.posta.com.tr/e...lira-olsun-haberi-1359573
    6 ... di anforgivin
  2. 2.
    söyleyen kim ,soy adına baktım anında görüntü.

memleket rize.,topraaam.

mesele israf değil ,hemşehrisi cengiz gibi ''milletin şeyine nasıl koyarım kafası.

yolda yürümekten yan yana iki türkçe kelimeyi koymaktan aciz düne kadar küreği bie düzgün tutamayan fırıncı akıl verir olmuş.
    zaten akıl ya pastacılığa ,ay fırıncılığa yada inşaate yetiyor ha birde iktidar yalakalığına.

zamanında mesut yılmaz uzun parliament içiyordu rize'de büfelerde parlemet bulmak ne mümkün.

herkesin elinde uzun parliament ..
    hep özenti hep katakulli.

not : ekmek zaten beş lira. kilosu tabi ki.
    1 ... baris hemen simdi
  3. 3.
    ya ben devlet yöneticisi olucam varya bu orospunun evladına 1300 lira maaş verip ekmeği 10 liraya satmayanın ta amk.

edit: istemsiz olarak bu orospu çocuğu kim diye googleda arattım. karşıma direk memleketi rize/çayeli çıktı. daha fazla sövmek istemiyorum.
    2 ... ulkucuwolf
  4. 4.
    ekmeği pahalandırmak çözüm değil.

çözüm farklı gramajlarda ekmek üretmek, tabi fiyatta oynama yapmadan.

ama bu fırıncıların işine gelmediğinden yapılamıyor.
    ... birazdangelirim
  5. 5.
    ekmek yoksa pasta yiyin lafına gelmiş oluruz.

3 ekmek alacağıma bir tane pasta alır yeriz ailece neyapalım.
    2 ... kagit helva
  6. 6.
    ekmek 5 lira olsun
    2 ... zeytinyagli dolma kalem
  7. 7.
    hiç ekmek tüketmediğim için şahsımı ilgilendirmeyen öneridir. isterse 50 lira olsun.
    1 ... tasaklara ufleyen adam
  8. 8.
    halk ekmeğin gramajına göre pahalı olduğunu idrak etmemekte ısrar eden kişi beyanı.

1.25 tl'ye satılan ekmek gerçek ekmek değil. birincisi, bu çok acı bir gerçek. ikincisi, beyaz ekmekteki fiyat illere ve ilçelere göre değişiklik göstermekte, 2 tl'yi bulmakta. ayrıca hangi ekmek alınırsa alınsın dört kişilik bir aile tek bir ekmeği bir gün veya en fazla iki gün içinde tüketmekte. her gün ekmek alındığı farz edilse yaklaşık aylık 40 liralık harcama. yani ekmeğin gramajı az, fiyatına uygun değil. bir diğer husus, buğday cenneti ülkeye dışarıdan buğday ithal edilmesi. bence tam bir ironi.
    ... yorgun memleket