bugün

ne işe yaradığını bilmesemde an itibari ile grip nedeni ile zorla içtiğim çay.
Ekinezya ilk olarak Amerika’da keşfedilmiş bir bitkidir. Vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir. Bu bitki özellikle soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkların tedavisi için kullanılır. Eğer hastalığın ilk belirtilerini yaşamaya başladıysanız ekinezya çayı ile erkenden tedaviye başlayabilirsiniz. Ayrıca nezlenin de önlenmesi konusunda %58 gibi bir oranda etkilidir. Grip sırasındaki baş ağrılarını da azaltır. Antibakteriyel bir etkisi vardır.
grip ve soğuk algınlığı tedavisinde en etkili çaylardan birisidir efendim. ekinezya çayınıza bir tatlı kaşığı bal ve limon karıştıtarak içerseniz gribi s**ker atar...

ayrıca bu tip hastalıklarla uğraşan arkadaşlar için nacizane tavsiyelerim de şunlardır ; bir kere her sabah kesinlikle greyfurt suyu için, hasta olduğunuz zaman bol bol tüketin fakat antibiyotik ile beraber tüketmeyin yan etkisi var. onun haricinde boğazınız için bal yiyin ve peşine ekinezya çayını için. bir süre sonra ıhlamur kaynatın kendinize. hiç bir haltınız kalmaz.

tek bir ilaç kullanmadan hastalığı atlatmanız muhtemeldir.
gribe karşı çok yararlı olan bir çaydır. şahsen ben kullandım faydalarını gördüm
(bkz: tavsiye ederim)
kokusu çok güzel olan çay.
grip olayını unutturan çay. kışın düzenli olarak içtiğimden uzun zamandır burnumun tıkandığını hatırlamıyorum.
doğadan'ınkinden naylon tadı geliyor. basmışlar aromayı.
endonezya'yı hatırlatan çaydır.
bugün garip arkadaşımın garip tavsiyesi sonucunda merak etmeye başladığım çay.. Uyku düzenimin bozuldunu ve sinav gecelerinde dahi uyumam gerektigi halde uyuyamadigimi soyledim: "ekinezya çayı iç, uyuyamamaktan yakindigim zamanlarda ev arkadaşım bana çayını yapıyor, uyumami saglamasada stresimi aliyor sabahlara kadar kahkaha atiyorum, alkol etkisi yapiyor uyuyamamayi dert etmezsin" dedi.

uyuyamamaktan rahatsız oldugumu soylemistim; arkadas uyumami saglayacak bir tavsiye yerine rahatsiz olmamami sağlayacak bu tavsiyede bulundu. enteresan bir bakış açısiydi. onu geçtimde bu çay nasıl boylesine degisik bir kafa yapiyor ve ilk kez senden duyuyorum merak ettim?
ev arkadasinin sana ekinezya çayı icirdiginden emin misin yada?
yeni çılgınlığım. Geçen seneye kadar safi dem ile çay içen beni çaydan soğutmuştur. Kokusu, tadı, aroması ve olduğuna inandığım sakinleştirici etkisi ile yeni göz bebeğim.
Tek sıkıntısı bu çayı içerken genelde kendimi adet sancısını bitki çaylarıyla geçirmeye çalışan kadınlar gibi hissediyorum. Tabi papatya çayı içen erkek kadar kötü bir durum değil diye düşünüyorum. *
ultra rahatlatici/gevsetici etkiye sahip muthis bulus bir cay turu. imkan varsa karisimini organik olarak yapin ve farki gorun. yoksa hazirlari bile yeterince muthis. tek problem fazla kacirinca ihracat departmanini * bozuyor.
kış çayı derler kendilerine günde 2 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.
Soğuk algınlığının
Yılan sokmalarının
Ağrılı durumların
Öksürüklü hastalıkların
Boğaz ağrısı ve baş ağrılarının tedavisinde faydalı olan çaydır..
Kokusuyla insanı mutluluk sarhoşu eder.

Damağınızda çok hoş, hafif bir şeker tadı bırakır. ikide bir dilinizi damağınıza sürtüp o tadı algılamaya uğraşırsınız.

içelim, içirttirelim. Bu mevsimde bitki çayı candır.
insan ömrünü uzatan ve her derde deva bir çaydır. şaka şaka şu an içiyorum da çayı biraz abartayım dedim.*