1. 1.
    ek gıda olayını anneler hep yanlış anlıyor. bir kere anne sütü vermekten pek çoğu aciz. ne yazık ki böyle bir durum var. içine sıcak su katılan sözde anne sütü gibi mamaları dayıyorlar yavrucakların ağzına. zorlasana az kendini, ama gelmiyor diyene kadar. burada fiziksel ve ruhsal bütünlük söz konusu. sen baştan olayı kabulleniyorsun. sonrasında ek gıdaya geçiş döneminde gereksiz bir özen(ti). sen çocuğa ne verirsen onu yiyecektir. zamanla besinlere karşı alerjisini ölçeceksin. minik minik lokmalar, ezmeler şeklinde. genelde şunu gördüm, anne yemek seçiyorsa çocuk da seçiyor. ama ben her şeyi yapıyorum ona demekle olmaz. çocuk video izliyor gibi o yaşlarda henüz. ne görürse aynen beyinde taklit olarak algılıyor. o yüzden mümkünse sen de ye!!!

her şeyi mevsiminde vermeye özen göster. güzelce yıka ve sirkeli suda beklet yaptığın yemekler için sebzeleri. otur yoğurt mayala mesela. valla zor değil. vakit falan almıyor, ama canına yandığımın hatunları için büyük iş. ayrıca zorla da yemek verilmez çocuğa. yine gördüğüm saçma alışkanlıklardan biri. burnunu sıkar yedirmek için. bırak istemiyorsa tıkma ağzına. bir de çay içiren var ki el kadar bebelere ağpzına kürekle vurasım geliyor. lan sen ne verirsen çocuğa onu bilecek. ayak üstü zıkkımlanma denen hadiseye de çocuk değil anne-baba sebep oluyor.

amma doluymuşum ya, valla çocuk doğurmak marifet değil bir anlasaydı bazıları.
    2 ... sabahuykusu
  2. 2.
    Ek gıdaya geçiş ayini.

ek gıda
    1 ... miyav bin ebu tekir
  3. 3.
    Bu yeni gelinler harbiden kafayı sıyırmışlar. Ya araplar gibi kadının özgürlüklerini kısıtlayacaksın ya da hiç evlenmeden dost hayatı şeklinde takılacaksın. O nikah kıyılınca sapıtıyorlar amk.
    2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
  4. 4.
    6. Aydan itibaren bebeğin beslenmesine takviye edilmesi gereken besleyici ve lüzumlu gıdalar.

En çok dikkatimi çeken bu çocuk 6 aylıksa o spagettinin orda ne işi var.
    ... masumiyetdehlizi
  5. 5.
    #hayvansevginizisikeyim #kimseninsizisalladığıyok #uludasınız
    iki saat uğraştım. Şukulayabilir misiniz <3
    2 ... satoshi nakamoto
  6. 6.
    Ben bu yeni doğum yapan bazı kadınlardaki boş vakte ve enerjiye hayranım. Ben yemek yiyebilsem seviniyordum çocuk 6 aylıkken.

Çocuğu da sunum malzemesi etmiş. Yazık ya, yavrucak doğduğuna pişman olmuş.
    7 -2 ... yasak merve
  7. 7.
    6 aylıkken verilmeye başlanabilir demek verin demek değildir. Anne sütü yeterliyse saçmadır.

Ayrıca bu insanlar iyice bokunu çıkardı bu işlerin bu nedir wmk?
    ... ktm li komplo teorisyeni