1. 1.
  Diyelim ki diğer sözlüklerde olduğundan fazla alevi inanca mensup sözlük yazarı var ne değişecek? Alevilikle ateistliği bağdaştırabilmek nasıl bir kafanın işidir? Keşke Birazcık aklı başında şeyler yazsanız yada beyinsiz düşüncelerinizi kendinize saklasanız.
  2 -3 ... preciousvs
 2. 2.
  Bir çoğunun ateist olduğuna inandığımdan alevi yuvası olma ihtimaline inanmadığım iddadır .
  -1 ... cubtiger
 3. 3.
  içinizdeki kini unutmayın diyen ve toplumu her seferinde bölmeye çalışan lidere sahip olanların yadırgadığı durum.

  ileri demokrasinin getirdiği özgürlük ruhu bunlara fazla gelmiş.
  -1 ... kurt baltasi
 4. 4.
  mesele alevilik veya sünnilik meselesi değildir. ekşi sözlük'te, özgürlükçü geçinen faşistin dik âlâsı adamlar epey fazladır. asıl sorun budur. bunlardan öyle gerizekalıları vardır ki, başkasının dinine diyanetine kılıfına uydurarak sövmeyi fikir özgürlüğü sanır. veya muhtemelen bunun öyle olmadığını kendisi de bilir de, eşşekliğe verir, zira ideolojik körlükle malûldur bu tiynetsizler. bir insanın inancı ne olursa olsun, buna ima yoluyla bile hakarette bulunmak bir insana ne kazandırabilir? bunun cevabını veremez bu kinle garezle dolu kimseler. bu halleriyle bir yandan kendi insanınızdan ümidinizi de kaybetmeye sebep olabilirler.
  4 ... ziril mileves
 5. 5.
  alevilerin ve sol görüşlü insanların, bir yazarın poposuna kaçtığının kanıtı başlıktır. kaşıntıdır. huysuzluktur. cibilliyetsizliktir. vatanına saygı duyan ve vatanını seven bir insan, bu vatanın kimlerle, ne şekilde kazanıldığını bilmelidir ve götünden element uydurmamalıdır. ekşi sözlüğe duyulan hoşnutsuzluğu açıklarken bile alevilerden güç alan beyin, beyin ölümü gerçekleşmesi gereken beyindir. ayrıca insanlar ikiye ayrılır: iyi insanlar ve kötü insanlar. ırk, dil, din, mezhep, cinsiyet, renk, eğitim durumu vs. beyni yobaz, fikri faşistlerin hayatı komplikeleştirme çabasından başka bir şey değildir.

  solcu olmanıza gerek yok, alevi olmanıza gerek yok, dinsiz olmanıza gerek yok,siyah olmanıza gerek yok; insan olmanız yeterli. insan olun ve düşünün.
  1 ... unknown woman