bugün

1999 yılından itibaren yayın hayatında, çıktığı günden itibaren çok başarılı olmus ve sürekli kopyaları çıkan süper online sözlüktür.
An itibariyle kıçımla güldüğüm sözlüktür. Bütün karizmasını son uludag sözlük saldırılarıyla dağıtmış ve otisabi'nin ayrılmasının ne kadar da haklı olduğunu göstermiş; eskinin kaliteli şimdinin hadi beyler uludagsözlüğe saldırıyoruzu, sözlük magandası şeysi. Aralarından eskiden kalma birkaç iyi yazarı kalmıştır ama onlarda zamanla bu oluşumdan bu gidişle ayrılacaklardır. Ekşi sözlük anılarda ve eski başlıklarında güzelliğini koruyacaktır ama yeni nesiller işin bokunu çıkarmışlardır. Ayrıca uludağ sözlük'ün reklamını da çok güzel yapmışlardır. Helal olsun uludağ sözlük'e!
uludağın en büyük destekcisi. saldırmaları ile kendilerini tatmin ettiklerini ve uludag sözlüğü bok ettiklerini sanırken bizleri reklama boğdular. sağ olsunlar var olsunlar.
(bkz: zavallı ekşi sözlük)
saygı duyulmayı hakeden oluşum.
uludağ sözlük hakkında başlık açılmasıyla burayı da meşhur etmiş tüm sözlüklerin efendisi.
seveni de sevmiyenide çoktur.
türkçe karakter kullanılmaz.
iyi bir zamanlama ile üye olabilirsiniz ama önemli olan kalıcı olarak kalabilmektir.
turkiye'deki bir ilktir. en buyuk sozluktur. en fazla unlu ismi haznesinde barındıran ve microsoft'un bile reklam verdigi sitedir. kurucucu ssg adlı sahsiyettir. paranın m. koymustur.
iyidir , taçsız kraldır .
kendini yaşatan klonlarına tebessüm eden ,yeri doldurulamayacak olan oluşum
yakinda icerisinde" müslüm abi'nin yeri" et-mangal restaurant mudanya yolu 3.km giderken sagda gelirken solda "tarzında bannerlar-reklamlar görebilecegimiz olusum.ilktir takdir edilesidir ancak bu guzel fikrin niye tek olması gerektigi dusunulur anlamam.Ayrıca "gercek eksi sozluk yazarları" olmayan yeni nesil ezik teen-ager yazarlar gece gunduz kasıp account alırlar sonra ilk isleri yeni acilan sozluklere bok atmak olur eksi sozluk yazarı olmayı maksimum cool'luk derecesine ulasma sanirlar.Lakin farkında değillerdir ki yazarı oldukları sözlük artık eksi sözlük değildir,ticarilesmis ruhunu kaybetmis,mainstream'e yonelmiş,teen-ager aktivitesidir.

ama yine de eksi bi ilktir be sozlukler icerisinde en koklu gecmise,en derin database'e sahip bir o kadar da eglenceli sozluktur.
yedinci neslin bozdugu* olusum.
(bkz: yedinci nesil geldi ortam bozuldu)
bağımlılık yapan güzel ortam.
her derde deva,içinde ne ararsan var olan sözlük.
eğlencesi buraya taşınmış, eski sevgili.
internet üzerinde kurulan ilk sanal sözlük. h2g2,everthing2 ve wikipedia daha sonra kurulmuşlardır
çok büyük bir uludağsözlük özentisi.*
(bkz: ekşisözlük abi)
(bkz: emret abi)
(bkz: buyur abi)
(bkz: baba büyüksün)
http://sozluk.sourtimes.org/
sozluklerin babası diye kabul edilebilir.tum sozluklerin uludag sozluk olsun baska bir sozluk olsun hepsinin cıkıs yeridir. turkiyede ilk odur diyebiliriz.
türkiye'nin kutsal bilgi kaynağı, uludağsözlük'ün de tamamen kaynağı, süper sözlük. *
reklam aracı...
bilgi almak icin cogu zaman google yerine tercih edilen sitedir.darisi uludagsozlugun basinadir.
kutsallığı tartışılırda bilgi yuvası olduğu tartışılmaz.
uludag sozluk teki ortamı gordukten sonra fisi cektigini dusundugum sozluk klonu*
(bkz: sözlüklerin efendisi).
hiç bir zaman batmamış, batmayacak, zaman zaman yazarların kalitesi düşse de kendini toparlamış, toparlayacak internet efsanesi, olmazsa olmaz.
''ben güzele, güzel demem güzel benim olmadıkça'' sözüyle, hakkındaki genel bakışın ortaya konulabileceği sözlük.
an itibariyle çökmüş sözlüktür. *
http://84.44.114.44/ adresinde faaliyetlerine dewam etmekte olan sozluktur
muhalif bir yazımdan dolayı bana kapıyı gösteren sözlüktür. temizlenmesi gereken medyanın netteki şubelerinden biri olmuştur. vatana millete hayırlı olsun!
sen de mi brutus ???
sözlüklerin babası. insanın girdiğinde kendini kaybettiği, kutsal bilgi kaynağı tanımını hakeden sözlük.
sözlük fikrinin alındığı yer olarak (bkz: h2g2).
artık kutsal bilgi kaynağı tanımından cok kutsal copluk tanımının yakıstığı bircok cin fikirli güzel insan barındıran yer.
Su anda internetten en kolay bilgilenme kaynagi ve bunu soylerken hain gibi hissediorum ama gercek su ki sozluklerin en babasi.
ekşi sözlüğü ekşi kılan yazarlarını kaybetmiş ve kaybetmeye devam eden bir yerdir .
isminin yumşak sözlük , şekerlemeli sözlük olarak değiştireleceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz .
sözlük oluşumunun duayeni.
(bkz: duayen)
sozlugun imrendigimiz taraflarını olusturan cekirdek yazar kadrosunun artık cok ortalıklarda gozukmedigi, bir zamanlar sol frame de ise yarar/okunası bir cok baslık bulurken su an da x diyaloglar, y diyaloglar, a modeli, b hedesi seklinde geyik baslıklardan gecilmeyen, ama hala keyif verebilen misyonunu tamamlamıs olusum.
fikirlerini savunan sözlük yazarlarının uçurulduğu,adam kayırmanın çok olduğu,ortamın iyice bozuldugu sözlüktür ek$i sözlük...
eskiden günde 2-3 saat takıldığım sözlüktü. sonra orada buranın adresini gördüm ve buraya takılmaya başladım. bu arada oraya girmeyide unuttum tabi. az önce merak ettim uludağ sözlük hakkında yazılanları. girip bakayım dedim. en son gördüğümde 10 lu hanelerde olan sayfa sayısı 6ya düşmüş. içeriğinin %50 si hakkımızda iyi şeyler söyleyen entrylerden eser kalmamış. toplasak 2-3 tane iyi şey yazılmış hakkımızda. ve asıl garibime giden burayı tanıtmak maksatlı kopyaladıkları entryler ve başlıklar. ne gariptir ki bir aydır yazar olmama rağmen onların kopyaladıklarının %99 u ben görmedim. ya burayı okumaya gelen yazarlar kimsenin göremediği şeyleri görüyorlar ya da o kopyaladıkları şeyleri kendileri yaratıp , sonrada ek$i de "aa bakın bakın ne iğrenç bir yer" diye teşhir ediyorlar burayı. ne o entryleri yazanlar şu an burada yazar olarak bulunmakta ne de o entryler mevcut. böyle düşünmeme sebep olan şey ise , bir yazarın " az önce üye oldum aklıma geldiği gibi küfrettim atıldım rahatladım " yazması.
açıkça söylemeseler bile entyrlerindeki "gitmeyin , okumayın , kötü orası" havasını yaratabilmek için hepsi en az bir defa gelip okumuşlar burayı. bu ne yaman çelişkidir bilemicem.
üzüldüm ve şaşırdım açıkçası.. daha 1-2 aylık bir sözlükten neden bu kadar çok korkup , karalamaya çalıştıklarına anlam veremedim.
ekşiyen sözlük
an itibarı ile güncellenen sözlüktür. muhtemelen güncelleme sırasında bilgilerin kaybolmaması için ikinci ve 1999 yılının bilgilerini içeren bir veritabanı yönlendirilmiştir.

uludağsözlük olarak 7. yaşını kutlarız.
ekşisözlüğün mirasyedisi olan 7. neslin ekşisözlüğü foruma çevirmeye çalışmasından dolayı çok doğru bir karar vererek kaliteyi artırmaya çalışan yöneticilere sahip sözlüktür. tebrik edilesidir.
eski haline donmustur.
henuz acilmamamistir.
Alanının en büyüğü olan ama bütün sözlüklere kompleksli bir yaklaşımda bulunan efsane...
arkadaslarimin dedgine gore 7.yildonumunu haki renginde geciren, eski zamanlarin rahat havasini bir gunlugune yasatan guzide mekan
romantizmin son uzantısı. zeka ve kültürün kaybedişine isyan eden gençliğin ördüğü koza ve kanatlanan kibir kelebeği...
kimsenin üyeliğini politik gerekçelerle iptal etmeyen ama üyeliği iptal ederken gerekçe göstermediği için sıklıkla bu yönde bir yanlış anlaşılmaya maruz kalan sözlük.
tüm sözlüklerin babası.. kutsal bilgi kaynağı,an itibari ile 11.174 yazara sahip,genelde yazar olamayanların taş attığı,içine bir dalındı mı saatlerce çıkılamayan mükemmel bilgi paylaşım platformu.**
internette sözlük muhabbetinde efsane olan,buna rağmen bir çok yazarının,burnunun,evrenin bir yerlerine girmiş şekilde,uzayın derin boşluklarında olduğu,kimilerinin forum kimilerinin de anket sitesine çevirdiği,buna rağmen kapsadığı bilgi bakımından ilgiyi her zaman çeken sözlük..
şu an (3 mart cuma 16.06)itibariyle bir türlü ulaşılamayan sözlüktür.