bugün

1999 yılından itibaren yayın hayatında, çıktığı günden itibaren çok başarılı olmus ve sürekli kopyaları çıkan süper online sözlüktür.
An itibariyle kıçımla güldüğüm sözlüktür. Bütün karizmasını son uludag sözlük saldırılarıyla dağıtmış ve otisabi'nin ayrılmasının ne kadar da haklı olduğunu göstermiş; eskinin kaliteli şimdinin hadi beyler uludagsözlüğe saldırıyoruzu, sözlük magandası şeysi. Aralarından eskiden kalma birkaç iyi yazarı kalmıştır ama onlarda zamanla bu oluşumdan bu gidişle ayrılacaklardır. Ekşi sözlük anılarda ve eski başlıklarında güzelliğini koruyacaktır ama yeni nesiller işin bokunu çıkarmışlardır. Ayrıca uludağ sözlük'ün reklamını da çok güzel yapmışlardır. Helal olsun uludağ sözlük'e!
uludağın en büyük destekcisi. saldırmaları ile kendilerini tatmin ettiklerini ve uludag sözlüğü bok ettiklerini sanırken bizleri reklama boğdular. sağ olsunlar var olsunlar.
(bkz: zavallı ekşi sözlük)
saygı duyulmayı hakeden oluşum.
uludağ sözlük hakkında başlık açılmasıyla burayı da meşhur etmiş tüm sözlüklerin efendisi.
seveni de sevmiyenide çoktur.
türkçe karakter kullanılmaz.
iyi bir zamanlama ile üye olabilirsiniz ama önemli olan kalıcı olarak kalabilmektir.
turkiye'deki bir ilktir. en buyuk sozluktur. en fazla unlu ismi haznesinde barındıran ve microsoft'un bile reklam verdigi sitedir. kurucucu ssg adlı sahsiyettir. paranın m. koymustur.
iyidir , taçsız kraldır .
kendini yaşatan klonlarına tebessüm eden ,yeri doldurulamayacak olan oluşum
yakinda icerisinde" müslüm abi'nin yeri" et-mangal restaurant mudanya yolu 3.km giderken sagda gelirken solda "tarzında bannerlar-reklamlar görebilecegimiz olusum.ilktir takdir edilesidir ancak bu guzel fikrin niye tek olması gerektigi dusunulur anlamam.Ayrıca "gercek eksi sozluk yazarları" olmayan yeni nesil ezik teen-ager yazarlar gece gunduz kasıp account alırlar sonra ilk isleri yeni acilan sozluklere bok atmak olur eksi sozluk yazarı olmayı maksimum cool'luk derecesine ulasma sanirlar.Lakin farkında değillerdir ki yazarı oldukları sözlük artık eksi sözlük değildir,ticarilesmis ruhunu kaybetmis,mainstream'e yonelmiş,teen-ager aktivitesidir.

ama yine de eksi bi ilktir be sozlukler icerisinde en koklu gecmise,en derin database'e sahip bir o kadar da eglenceli sozluktur.
yedinci neslin bozdugu* olusum.
(bkz: yedinci nesil geldi ortam bozuldu)
bağımlılık yapan güzel ortam.
her derde deva,içinde ne ararsan var olan sözlük.
eğlencesi buraya taşınmış, eski sevgili.
internet üzerinde kurulan ilk sanal sözlük. h2g2,everthing2 ve wikipedia daha sonra kurulmuşlardır
çok büyük bir uludağsözlük özentisi.*
(bkz: ekşisözlük abi)
(bkz: emret abi)
(bkz: buyur abi)
(bkz: baba büyüksün)
http://sozluk.sourtimes.org/
sozluklerin babası diye kabul edilebilir.tum sozluklerin uludag sozluk olsun baska bir sozluk olsun hepsinin cıkıs yeridir. turkiyede ilk odur diyebiliriz.
türkiye'nin kutsal bilgi kaynağı, uludağsözlük'ün de tamamen kaynağı, süper sözlük. *
reklam aracı...
bilgi almak icin cogu zaman google yerine tercih edilen sitedir.darisi uludagsozlugun basinadir.
kutsallığı tartışılırda bilgi yuvası olduğu tartışılmaz.
uludag sozluk teki ortamı gordukten sonra fisi cektigini dusundugum sozluk klonu*
(bkz: sözlüklerin efendisi).
hiç bir zaman batmamış, batmayacak, zaman zaman yazarların kalitesi düşse de kendini toparlamış, toparlayacak internet efsanesi, olmazsa olmaz.