1. 1.
  Ekşi Sözlük'te terör saldırısının hemen ardından açılan "Yeni Zelanda'da camiye saldırı" isimli başlığa yazı yazan, Mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı, "Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim" diyerek bu katliama destek vermişti.

  istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; terör saldırısını öven Ekşi Sözlük yazarı Mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı hakkında inceleme başlattığı öğrenildi.

  Ekşi Sözlük: "Entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır"
  9 -1 ... monk of monkmountain
 2. 2.
  Demek ki bazen adalet yerini bulabiliyor.
  4 ... git schopenhauer oku gel
 3. 3.
  ordan bi şey çıkmaz. zira türkiye sınırları içinde yaşayan kimse öyle bir şey yazmaya cesaret edemez. yazdıysa da sonuçlarına katlanır.

  ama muhtemelen o yazıyı yazan kişi yurt dışı kaynaklıdır.
  2 ... prikonch
 4. 4.
  Her zaman empatiden yanayim ve malum arkadas o entryi yazdigi icin şu anda muhtemelen cok pisman olmustur. Belki öylesine söylediği bir seydir, belki bu kadar büyüyeceğini aklinin ucundan bile geçirmemistir. Ama eger eksi sozlukte bir sey hakkinda bir seyler yaziyorsaniz en azindan kelebek etkisinden haberinizin olmasi gerekirdi. E tabi yok eğer pişman değilse ve bunu yazarken cok ciddiyse, cezasini alacaktir, almalidir.
  1 -3 ... o oyle olmuyor
 5. 5.
  tahminen iktidarın seçim propagandası olarak solculara karşı kullanacağı bir argümandan fazlası değil. haberin ilk olarak atv gibi kanallarda servis edilmesi de bunun açık bir belirtisi. türkiye'de yargı bağımsızlığı olsaydı insanları inanç tercihinden, ırkından, dilinden ötürü yargılayan herkes suçlu varsayılırdı.

  millet youtube'da, twitter'da, uludağ sözlük'te isteği kesime ana avrat kayıyor, ölüm tehdidi yağdırıyor.

  nerede bu devlet?

  garip olanı da ne tck'nın, ne de anayasa'nın tanımladığım suçla ilgili hiçbir madde içermemesi. baştan aşağı tutarsızlık değil de nedir böylesi?

  bir grup müslüman da, bir grup ateistte istediği gibi terör propagandası yapabiliyor. hükümet yalnızca hoşuna gitmeyen yazarlar hakkında soruşturma başlatıyor.

  ülkemizde alevi-sünni, türk-kürt, müslüman-hristiyan ayrımcılığının boku çıkmış, yarın başımıza ne gelecekse bu kayıtısızlığımız sebebiyledir.
  1 -2 ... ozgur demirtas in robotu
 6. 6.
  insanların birbirine küfür etmesi ile alenen toplumun bir kesimi hakkında nefret söylemleri yada alenen suçu ve suçluyu övme fiili aynı şey değildir.

  Mesela nick kullanılan ortamlarda edilen küfürlerin hukuki bir bağlayıcılığı yoktur. Çünkü takma adlı kişiler sahibi belirsiz takma adlara küfür etmektedirler ve bu suç falan değildir. Fakat senin adının soyadının, resminin bulunduğu Facebook sitene alenen birisi küfür yazarsa ve şikayetçi olursan karşı tarafın ceza almaması mümkün değildir.

  Fakat alenen toplumun bir kesimi hakkında nefret söylemleri yada alenen suçu ve suçluyu övme fiili farklıdır. Ortada topluma karşı işlenmiş bir ağır bir suç vardır. Topluma karşı işlenen söz konusu suç sadece hakaret olarak görülmemeli. Nefret söylemi fiilini suç yapan esas şey, henüz harekete geçmemiş potansiyel suçluların harekete geçmesinde itici etken olabilme ihtimalidir. Yapılan aslında bir nevi yeni suçların önlenmeye çalışılmasından ibarettir.

  Yapılan yerindedir.

  Herkes sınırlarını bilmek zorunda. ifade özgürlüğü bu demek değil.

  Her türlü inanca, ırka, değere yapılan hakaret yada şiddet içeren söylem de tam olarak aynı suç kapsamı içindedir.

  Tamam eğleniyoruz ama suyunu çıkarmayalım. Bazı şeyler oyun değil.
  2 -1 ... insectoidzz
 7. 7.
  geçen anıtkabir'de atatürk'e sövdüğü için çarşaflı bir kız hapsi boyladı. şimdi de terörist sempatizanlığı yapan bir ekşi yazarı. o günden bugüne dek türkiye'de artan din, mezhep, cinsiyet ayrımcılığı bir nebze olsun azaldı mı?

  hükümet bunu önlemek için n'aptı? ya muhalefet?

  kayıtsızlığımızı inkar etmek için her yıl bir günah keçisi buluyoruz. türkiye'de on binlerce insan kürtlere türk olmadığı, türklere kürt olmadığı, ateistlere müslüman olmadığı, müslümanlara ateist olmadığı, sünnilere alevi olmadığı, alevilere sünni, akp'lilere chp'li, chp'lilere akp'li olmadığı için ölüm tehdidi yağdırıyor ve adres istiyor.

  youtube'daki çoğu video bu tip yorumlarla dolu değil mi?

  siyasiler de lanetlemek dışında tepkisizliğini korumuyor mu?

  ben demiyorum ki suçlular yargılanmasın, asla.

  yalnız bu bilinçliliğimiz bir günah keçisi bulup onu linç edince yok olup gitmesin, daimi olsun ve her kesimi kapsasın ki türk toplumu parçalanmanın eşiğine gelmesin.
  2 -1 ... ozgur demirtas in robotu