1. 1.
    her iki sozlukte de yazarların dıger taraf hakkında olumlu ya da olumsuz yazılar yazması sonucu ortaya cıkmıs rekabettir.güclü gücsüzü yener mi bakıp gorecegiz.
    3 ... jakuzi
  2. 2.
    (bkz: uludag sozluk vs eksi sozluk)
    ... yasakani
  3. 3.
    ekşi sözlük gerek bilgi birikimi gerekse kalitesi yönünden hiçbir klonuyla bir tutulamayacağı için fuzuli olması gereken bir rekabettir.uludağ da birkaç sene sonra ekşi kadar okunan bir sözlük haline gelebilir ama hiçbir zaman ekşi yerine tercih edilen bir sözlük olamaz.
    2 -4 ... haziran
  4. 4.
    Ekşinin sayfalarının açılma hızının bile bir başka olması nedeni ile boşa olacak hadisedir. Ayıca uludag sozluğun isim dez avantajı vardır.
    2 ... eurasia
  5. 5.
    (bkz: ferrari murat 131 rekabeti)*
    1 -1 ... gothic evil
  6. 6.
    (bkz: alien vs predator)büyük balık küçük balığı yutar sözünü kullansak yanlış olmayacak hadisedir.
    ... dedemin altın dişleri
  7. 7.
    (bkz: uludag yazarlari tv ye ciksin kampanyasi) *
    ... fowler
  8. 8.
    3-4 ay öncesine kadar başlık sayısında ekşi yi geçmek rastlanan bir durum değildi.

fakat şimdilerde hafta da bir iki gün uludağ ın başlık sayısı ekşi yi gecmektedir.

3-4 ay sonra ne olur bilinmez tabi.
    1 ... pilotmont
  9. 9.
    kalite olarak geçebiliriz ama bilgi kaynağı olarak asla. ek$i adeta bir ansiklopedi gibi. ödevlerimin çoğunu orda araştırırım ben. hadi bunları geçtim. ya medya unsurunu ne yapcaz. kim biliyor uludag sozluğu. ama ek$i herkesin dilinde. ünlüler onları önemsiyorlar, kendi başlıklarına girip hakkımda ne yazmışlar diye bakıyorlar. yazarları programlara çıkıyor. tüm medya alemi ek$i'den korkuyor. onları fenomen haline getirdiler. uludag ailesi olarak biz daha başlardayız. sözlükler pastasında ek$iden sonra en büyük pasta bizde olsa da bunu bizden başka kimse bilmiyor. gün gelir ek$i'nin yerini alabilir miyiz bilmiyorum. ama ben halimden ve sözlüğümden çok memnunum.
    9 -3 ... eagle is free
  10. 10.
    (bkz: hurafe)
    -1 ... blindguardian