bugün

birilerini yine sinirden kudurtup deliye döndürmüş olan anketin sonuçlarıdır.
görsel

sonuçları görebilmeniz için link şurada;
https://strawpoll.com/polls/Dwyoq81jkgA/results

evet, halkın teveccühü ile zafer partisi emin adımlarla iktidara yürüyor.

biz ülkeyi yöneteceğiz, her türlü eleştiriye ve öneriye de açığız. tek derdimiz vatan, halkımız bunu anladı, ama sosyal medya maymunları hala beyinlerindeki prangalardan kurtulamadı.

bu ülkeyi 20 senedir yöneten akp'den, ve yıllardır muhalefet olmaktan başka bir halt beceremeyen chp ve o'nun liderliğinde kurulan masadan türkiye'ye bir fayda g e l m e z...

yenilik, değişim, ümitli yarınlar için, ülkemizi içinde bulunduğu bedbaht durumdan kurtarmak için, devletimizi yeniden kazanmak ve cumhuriyet ayarlarına dönebilmek için adresiniz belli...
%100 doğru ankettir ama tersten. Ekşi bugüne kadar ne dediyse hep tersi çıkmıştır. Bunun nedeni de ekşinin bu millet ve değerleri ile ters orantılı olması.
yine güldürdün. gök tengri de seni güldürsün muhterem.

not: ülkenin % 80' ni mülteci kılığına girmiş "istilacılardan" gına geldi. akp seçmeninde bu oran %84. zafer partisi bu durumun goygoyunu yapınca 1. parti oldu öyle mi? hocayla sen ne içiyorsanız deyverin de biz de içiverek. perinçek, muharrem ince, fatih erbakan, tansu çiller ve ümit özdağ' ın alacağı oy cumhur ittifakını kurtarmaya yetmeyecek. kısacası zafer partisine, milletin zaten söz ve karar birliğinde olduğu bir konudan- istilacılar konusundan ekmek çıkmaz. bu arada seçim 2. tura kalırsa oylar kime? onu bi deyverin de az daha gülek.
Kusura bakmayın ama a haber'in akpnin %55 oy aldığını gösteren anketlerini anımsattı. O kadar gerçekçi geldi yani.

Sosyal gerçeklikler bambaşka. Daha zafer partisini tanımayan en az %40'lık kesim vardır.
Madem Ekşi sözlük anketine bakarak zafer partisinin iktidara geleceğini görüyoruz, bu sonuçlara bakılırsa akp de baraj altında kalacak. Kesinlikle Türkiye gerçekliğiyle birebir uyuşan ankettir bu arada. Bu ankete katılmayanlar ve karşı çıkanlar mültecisever, arapperest ve Kürtçüdür, evet.
Yüzde 98,7 hdp yüzde 87,6 cehape. Hayır yüzde yüzün üstünde olması problem değil.
AKP'nin ve HDP nin hak ettiği oy oranlarını yansıtmış güzel bir ankettir. akp ve HDP bundan daha fazlasını hak etmiyor. zafer ve CHP nin oy oranları da hak etmedikleri oy oranlarını yansıtmıştır. zafer tek başına yüzde 48 CHP ise tek başına yüzde 20 olmalıydı.
Benim en Çok dikkatimi çeken şey şu: zf nin oylarının her ankette biraz daha yükselmesi.

6lı çete dağılırsa ki dagilacaktir zafer partisinin önü açılır.
ekşi sözlük'te zaferin halktan daha çok alması önemlidir!

o ak parti ile ilgili sonuç hikaye. tabii ki ekşide ak parti yoktur.
Sanıyorum ki, seçim sonuçlarını gördüklerinde o anki şokla sandalyeden düşeceklerdir.

Parkinson hastası kör bir amcanın elime silah versen, bundan daha isabetli bir atış yapardı...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.