1. 1.
  ULUDAĞ SÖZLÜK GÜNDEMi, GENELDE YAZARLARIN ERGEN VE CAHiL OLDUKLARINA DELALET BiR SÜRÜ ABUK KONU, MESELE VE iÇERiKLERLE MEŞGULKEN, EKŞi SÖZLÜK GÜNDEMi, DÜNYA VE ÜLKE GÜNDEMiNi GÖRECE TAKiP EDEN VE MESELELERE DAHA NiTELiKLi BAKIŞ AÇISI VE YORUM SUNABiLEN BiR GÜNDEMLE MEŞGULDUR.
  7 -2 ... habash
 2. 2.
  inci ve ekşinin karışımı uludur.
  3 -1 ... jarrus
 3. 3.
  belli olmaz. bir bakarsın entel dantel bir sürü insan bim kasiyeri niye oturmuyor diye 24 saat gevezelik ederler. sonra vay efendim... neyse siktir et. lan ne acayip adamlarsınız. *
  1 ... tembel adam
 4. 4.
  uludağ sözlüğün troll başlıkları kontrol altına alınmalıdır. bunu şahsen bir 11. nesil olarak söylüyorum. kabul,kolay yazar olunuyor fakat gidip trollük yapmıyorum. sözlükte ciddi bir potansiyel var, tartışmacı yazarlar mevcut. ciddileşilirse sözlük şurup gibi olur. eski günlerine döner.

  hatırlarsınız inci sözlük ilk başlarda mükemmel bir platformdu. insanlar çok duyarlıydı. troll başlıkları bile zeka ürünüydü. hikayeleri efsaneydi. ama kontrolsüzlüğe kurban gitti. reklam sınırlandırılması yapılmadı.

  uludağ biraz kontrolü ele alırsa çok hoş olur. burada siyaset konuşuruz. istemediğimiz kadar malzeme var ülkede boşa gidiyor.
  2 ... trigonometrik fonksiyon
 5. 5.
  iki mecranın misyonları farklı olduğundan aradaki nitelik derecesi de gayet normaldir.
  burası eskiden bir sözlüktü evet, yani herhangi bir şey hakkında gelip sağlam bilgi ve görüşler alabiliyordun. geyikler de kaliteliydi; çünkü bu alanın az bilinir olmasıyla da kalibreli insanlar epey yüksekti şimdiye nazaran.
  fakat artık kalibre malibre kalmadı. sözlük zall'ın da yeni vizyonuyla ayrı bir yöne gitti. bu vizyon da temelde kaliteli içeriğin saydamlaşarak temelde herkesin gelip rating seviyesini yükseltmek ve bu yolla daha çok reklam almak, daha çok para üzerine kuruluydu.
  zaten yeni tasarım ile, facebook'a benzer bir sistem oturtmasıyla da bu durum iyice açığa çıktı.

  aynı zamanda, yeni neslin bu mecra ile daha çok tanışması ve kapıların tamamen açılması da içeriği gittikçe bozdu. hatta 2010 lara kadar filan yine bir nebze kaliteli içerik gözlemleniyordu. fakat 2000'lere yaklaşan neslin ve hatta üzerinin buraya doluşmasıyla şimdiki form oluştu.

  cinselliği yeni yeni keşfeden ergenlerin saçma sapan belaltı mevzuları, gereksiz espriler, tek satırı geçmeyen entry'ler, herhangi bir görüş bildirilmeyecek kadar ciddiyetsiz başlıklar...
  yani tamamen bir geyik mecrasına döndü.

  ekşi de son zamanlarda uludağ'a yaklaşsa da içerik halen önemli. orada insanlar ciddi görüşlerini bildiriyorlar, memleket, dünya meselelerini konuşuyor, analizler yapılıyor. yani hala bir 'sözlük'tür olası.

  allahtan orası var da girip adamakıllı bir şeyler okuyup yazabiliyoruz. gerçi böyle bir yazının yeri de burası değil ekşi'dir; kimse okumaz zira ama yazmış olduk işte. neyse ben kaçarım ekşi'ye. kıppss.
  2 -2 ... que sera sera
 6. 6.
  ikisinin de an itibariyle varolma amaçları farklıdır gündemlerinin farklı olmasını fark etmekte şaşıracak bir şey yok. Şimdi herkes kendi çöplüğüne hadi bakim.
  ... yarmagul
 7. 7.
  ekşi sözlük'ün her alanda olduğu gibi uludağ sözlük'ün bir kez daha eline vereceği kıyaslamadır.

  ekşi sözlük gündem kısmında türkiye ve dünya gündemine dair her şeyi anlık takip edebilirken, uludağ sözlük'te birbirinden ergen çöp başlıkları görmek mümkündür.

  moderasyondan naçizhane isteğim gündem kısmının ismini değiştirmesi. zira gündeme dair zerre içerik bulunmuyor.
  3 -4 ... hayvan gibi siy yapan adam
 8. 8.
  Eksi sozlukte hdp li beyaz turkler cogunlukta oldugu icin gundemde ne yazdiklari o kadar onemli degildir.
  Uludag sozlugun alacagi versuS.
  3 ... earl grey
 9. 9.
  iki sözlük arasında farkı en net ortaya koyan kıstas.
  4 ... lunarliftoff
 10. 10.
  Kesinlikle arada uçurum var. Ekşi'de neredeyse 300 entry girilmiş x bir konuda başlık bile açılmamış uludağ'da. Hatta yakın bir başlık bile yok.
  2 ... sairceketli