1. 1.
  muhalifliğiyle bilinen ekşi sözlük sitesinin muhaliflikten çıkıp alevi-şii mezhep taassubuna bürünmesi olayıdır.

  bakın bu sitede alevilere en ufak bir eleştiri yapan direk uçuruluyor. fakat bazı aleviler var ki mezhepçiliğin kitabını yazmasına rağmen(hem de kemalist görünerek değil, baya baya alevi mezhepçiliği) banlanmıyor. bu sitede bir alevi mezhepçisinin ban yemesi için anca ''suriyede şeriatçıların çocuklarının öldürülmesinden keyif alıyorum.'' demesi lazım. ''kerterkele44'' nickli kahpe evladı demişti. ekşide başlığı altında yazılanları okursanız görebilirsiniz. bu şahıs saatler süren kampanyaların(https://eksisozluk.com/ke...ulsun-kampanyasi--5577893) sonunda zar zor ban yedi. ve kendisine destek veren kişilere hiçbir yaptırım olmadı.

  https://eksisozluk.com/entry/74472894
  https://eksisozluk.com/entry/74464681
  https://eksisozluk.com/entry/74466531

  şurada sadece bir yazar göstereceğim. adı ''konjo''. allah için bu arkadaşın entrylerini inceleyin. bu insanın mezhepçilik içermeyen entry oranı %5 bile değildir. bir kaç örnek paylaşayım.

  https://eksisozluk.com/os...a=search&author=konjo. bu entry'de osmanlı çocuğu(o.ç) diyerek hakaret ediyor.

  https://eksisozluk.com/entry/74733086. burda kanuni'yi türk düşmanı diye tanımlıyor. sanırım dünyada tek türk aleviler var. onlara cephe alınınca türk düşmanı olunuyor.

  https://eksisozluk.com/entry/74731942. ''satılmışlık=sünnilik'' diyor.

  https://eksisozluk.com/is...a=search&author=konjo suriye diktatörlüğüne karşı ayaklanan suriye halkı israil ile işbirliği içine giriyormuş. ulan ırak işgaline karşı ''amerikan askerlerine karşı koymak caiz değildir'' diyen ırak'lı şii ayetullah sistani işbirlikçi olmuyor. ırakta bu fetvaya dayanarak işgalcilerle birlikte sünni kesen, bugün halihazırla şii diktatörlüğü kuran aleviler abd-israil işbirlikçisi olmuyor. suriyede diktatörlüğe karşı kimseden destek almadan karşı koyan halk ve onlara destek veren türkiye rejimi işbirlikçi oluyor öyle mi?

  bu arkadaş sadece bir örnek. bunun gibi onlarcası var; ''polocan'', ''kuntz 31'', ''argin'', ''skocax'' gibi.. bunlar direk mezhepçilik yapıyorlar. ama hiçbir yaptırımı yok.

  başka bir yerden gireyim. mesela ekşide recep tayyip erdoğan başlığında en fazla favori alan bir entrylerden biri var. 1500 küsür favori almış.
  hz. muaviye ve hz. ali arasında geçti denilen palavra bir hikaye anlatılıyor. şii kitaplarında mevcuttur bu sözde hadis. linki şurada;

  https://eksisozluk.com/entry/48778394

  hikayenin sonunda şunu söylüyor arkadaş ''en çok şaşırdığım nokta da şudur:
  üzerinden 1500 yıl geçmiş, muaviye hala aynı muaviye, ali hala aynı ali, deve de hala aynı devedir sayın seyirciler.
  hiç bir gelişme yok.''

  heralde arkadaşa göre hz. muaviye tayyip erdoğan, hz. ali kılıçdaroğlu ve onun arkasındaki alevi halkı, devede sünni halk. %50'lik aptal gördükleri kitle yani, deve dediğine göre. bu entry sözlükte en fazla beğenilen entrylerden birisi.

  son olarak ekşi sözlük sitesinin bunlara nasıl çanak tuttuğunu kanıtlayıp bu konuyu kapatıyorum.

  ekşi sözlüğün resmi bir sayfası daha var. ekşişeyler adlı bir site. burda, ekşi sözlük yönetimi, sözlükte önemli buldukları entryleri ayrı bir manşet halinde paylaşıyorlar. burda ''sünni ve şii arasındaki fark nedir'' başlığıyla verilen bir tanım entrysi var.

  https://seyler.eksisozluk...sii-arasindaki-fark-nedir

  baştan aşağı şii propagandası amk. komple şia lehine yapılmış bir tanım. sünniliğin övüldüğü tek bir konu var. o da sünni mezhebinin fıkhi açıdan daha dine uygun olduğu. tabii o da allahın emri. aksi iddia edilemez bir konu zaten. onun dışında komple şii propagandası içeren bir yorumu ekşi sözlük moderasyonu özel olarak işaretleyip paylaşmışlar.

  görüldüğü üzere ekşi sözlük şii sitesi haline gelmiştir. umarım bu şehitler üzerinden siyaset yapan, ışid askerlerimizi yaktı yalanını ilk ortaya atan, her gün müslüman hocaların bir açıklamasını gündemine alıp linç eden, kendinden başka herkesten nefret eden, akp'ye oy verdiğini açıklayan istisnasız herkesi(beyaz futbol, arda turan, acun ılıcalı bunların başında gelir) mütemadiyen linç eden, kindar, türkiyenin en büyük siber zorba sitesi ekşi sözlük ülkemiz için vaka-i hayriye olur.
  7 -3 ... jeffrey dahmer
 2. 2.
  Burda gezi parkı direnişcisi adlı mezhepçi pkk, dhkpc destekcisi var her entrysi islama, türk e hakaret ve chp li en çok desteği atatürkçüyüm diyen tayfadan alıyor. Modaratörlerin gözbebeği asla silik yemez. Chp yi bunlar yönetiyor dhkpc yi pkk yı bunlar besliyor. işin en kötü tarafı solculuk altında yalan bel altı fetö haberleri, abd, avrupa desteği ile islam düşmanlığı , türk düşmanlığı yayıyorlar. Ağızlarında devrim lenin marks, stalin cumhuriyet ve atatürkü yok ediyorlar. Yok ederkende cumhuriyetçi atatürkçü kemikleşmiş chp kitlesini kullanıyorlar. Kılıçdaroğlu gitse yerine yine alevi mezhepçi birini monte ederler. Önce yine pkk, dhkpc ,fetö medyası sözcü tetikçileri ile öne çıkart başkan yaptır. Akp , mhp olmasa bak yemin ediyorum güç bu mezhepçi islamla dinle alakası olmayan kitlede olsa. Türklüğe, islama, atatürke saldırır yok ederler. Bugün vicdanlı bir atatürkçü chp ye girse pkk ya , dhkpc ye laf etse atılır. islam nefreti , osmanlı nefreti yoksa atılır. Kılıçdaroğlunu monte eden abd aynı ırak modeli için monte etti. Fetö kasedi ile baykal gitti. Twiterda takip edin fetöcularla bu mezhepçi , pkk lı tayfa birbirini kılıçdaroğlu geldiğinden beri korur. Hedefi başkası gösterir herşeyi bunlar yapar.
  1 -2 ... karniyarik ici
 3. 3.
  ulan alevi haklarını istersen sabaha kadar savun, kim ne demiş? hatta alevilik sünniliğe muhalefetten ibaret olduğu için(benim kabem insandır gibi kendi atasözleri) sünniliği de eleştirebilirsin. ki zaten herkes eleştiriyor.

  ama sen tutup da aşağılıkça yazılar yazıp, kahpe iftiralar atarsan, ve bunu yapanların, senin dışında hepsi ban alıyorsa fakat sen almıyorsan burda bir bit yeniği vardır.

  tanım: bir hakikattir.
  1 ... jeffrey dahmer