bugün

okumadım ama pembe götlü tatlısu solcusu entrysi olduğu çok belli.
Orası çift yön. Biri birine iltimas göstermeli. Servisçi biraz hanzo ama.

Trolün biri ayar mayar yazınca açıp baktık gayri ihtyari...
Dayı haksız

Şeridi kapalı olduğundan ekşici geçene kadar beklemesi lazımdı lakin ekşici öyle gevşek gevşek konuşuyor ki gel ağzımın ortasına kürekle vur diyor.
dalyarağın tekidir. servisin sapakta bekleyip yol vermesi gerekirdi. ekşici arkadaş biraz kibar çıkınca sesini yükseltmiş. malum kesimin çomar dayısı işte.
Her yol vermeyen adına başlık Açılacaksa her gün bir ton başlık açılır.
Kaldı ki, her haltta plaka ifşalamak, görüntü paylaşmak da ne kadar doğru?
Ne yapalım şimdi yani, adamı plakasından bulup lastiklerini mi patlatalım?
insanların bu kadar minnoş ve kibarcık olmasına da anlam veremiyorum.
Ekşici haklı. Konu kilit.
Bu kadarcık bir meseleye 48 sayfa entry döşenmişler. Yuhh. Bir meselede haklı olmak başka, anlayışlı uyumlu uzlaşmacı idareci nezaketli kolaylıklı olmak bambaşka. Ne kaybedersin ki yol versen? Neyin eksilir? O vermiyorsa sen ver yolu, geç git. Zaten yol dar. Kenara araç parkedip daha da daraltmışlar yolu. Ayrıca adam senden büyük. Hatalı geliyor işte belli. Bi de üstüne üstüne gidiyorsun. Ne gerek var. Şimdi o arabadan eli sopalı 3 tane maganda inse, ailenin yanında seni pataklasa ne yapacan? Ne gerek var? Değer mi yani zıtlaşmaya? Sabırsız, tahammülsüz, müdahaleci, kavgacı Acaip bir millet olduk. illa ki köprü üstündeki inatçı keçiler misali birbirimize toslayıp aşağı yuvarlayacaz. Kim bilir ne sanki?..
Ufak bir tipmiş isteseymiş dövermiş falan ..

Güldüm.
Ben ayar mayar göremedim gençler. Dayı dediğiniz evrimini tamamlayamadan direksiyon başına geçmiş orangutanın hönkürmesinden başka bir durum yok ortada. Şeridin dolu ise bekleyeceksin, bunun başka yolu yok. Karşındaki naziktir, yol verir, o zaman eyvallah.

Servisçi orangutan muhtemelen genç vatandaşın atar yapamayacağına kanaat getirince esnemiş. Bu kafayla Bir babayiğide denk gelirse bir kamyon sopa yer.
Servisçi şerefsizdir. Beklemesi gereken kendisi, çünkü kendi yolu tıkalı.

Sorun şu ki gevşeğin birine denk gelmiş. Hep öyle olur zaten..

Bunlar köylüdür. Eğer birine diş geçirebileceklerini düşünürlerse hak hukuk tanımazlar. Güçlünün karşısında ise köpek olurlar. Alayı yandaştır bu karaktersiz medeniyetsizlerin.

Osmanlı bunları istanbul'a almaz, kaçak gelmeye kalkarlarsa yedikuule'de hoş geldin sopası çekip, boklu köylerine yollardı.
dayı sonuna kadar haklı kodumun ekşicisi ters yönden girmiş amk.

bir de entrysini okudum yok adam bodur biriydi insem döverdim falan yazmış denyo

ulan arabada kadın olmasa o servis şöförü inip o adamı bir guzel benzetir ejdadını sikerdi.

adamdan çok kadın konuşuyor kodumun ekşicisi kadının arkasına saklanıyor bu ekşicilerin alayı mal lan mal.

bak bak denyoya bak servis firmasını arayacakmış da işten çikaracakmış sen kimsin lan kim. servisçiler bir birini kollar sen orada o adamın seni benzetmediğine arabada karı olamsına dua et sabah sabah sinirlendim bu ekşicilerin alayının taaa amına.

edit: servisçi dayıdaki âhlaka bakın adama sadece terbiyesizlil yapıyorsun diyor peki ya bu kendini beğenmiş göt lalesi ne yapıyor adamın arkasından salak malak diyor ya kodumun evladı yiyorsa yüzüne desene bir de adama terbiyesiz demiş entryde

bu ekşiciler salak vallahi de salak billahi de salak.
Bir de utanmadan adamı işinden etmeye çalışıyo. O kadar erkeksen arabadan inip konuştursaydın yumruklarını, o an halletseydin meseleyi. Zoruna gitmiş küçük prensesimizin.
Ekşicinin ne olduğunu bilmeye gerek yok ama dayı medeniyetten nasibini almamış bir hanzo.

Eğer illa trafikte birileri dayak yiyecekse bu, temiz yüzlü gördükleri kişilere, kadınlara bağırıp çağırıp küfreden, arabadan dövmeye inen tipler olmalı.

*bu başlığı açan kişiye de esefle kınamanın yanında h*ssiktir aq diyorum.
Servisçi dayı haksız. Ekşici cemal can ses tonlu gevşek olayda haklı. Fakat bu ezikliği sözlüğe taşımakta haksız.
Adam ol. Hiç konuşma in aşağıya dayı nereye kaçar belli değil.
Burası türkiye burası ortadoğu.
Burada buranın kanunları geçer.
Yavşak yavşak konuşup ekşiye başlık açıp duyar kasmayacaksın. Gerekirse hakkını korumak başına iş alacaksın. Biz alıyoruz hakkımızıda yedirmiyoruz.
Eksici korkmuş madem vidyoyu paylasiyorsun neden geri geri gelip yol veriyorsun.üstüne adam sana ters konustugu halde lince kalkisiyorsun inip dövsene bu şovları yemiyoruz.

Korkak bir eksicinin sözde algi operasyonu.
işi gücü bıraktım google haritalardan baktım, bu analcı Tek yön verilen sokağı bir hayli geçmiş.

Kavga olsaydı haber değeri tasiyabilirdi, boş muhabbet bildiğin.
ekşi sözlük yazarı her konuda %100 haklı. “burası ortadoğu, buranın kendi kuralları vardır, inip dövseydi” diyen alık arkadaşlar hayatta kaybedecek şeyleri olmayan bomboş kişiler olabilirler fakat biz normal insanların hayatları bu kadar ucuz değil. boyum 1.90, kilom 80. 4 senedir vücut geliştirme ile uğraşıyorum. tekvando ve kick box geçmişim var. kısacası teke tek alamayacağım çok az kişi var. fakat ekmek keser gibi insan kesilen, texas’a dönmüş bu coğrafyada yol verme, yan baktın, omuz attın kavgası yapmayı, gün sonunda katil ya da maktül olmayı akıl dışı buluyorum. hele yanımda sevdiğim kadın, annem, çocuğum vs varken. size de naçizane önerim, böyle sikindirik sebepler yüzünden ne kendi canınızı ne de başkalarının canını yakmayın.
Haklı haksız bilemem ama saygısız üslubu ve gevşekliği ile gel beni döv diye yalvarıyor. Tam bir yavşak.
şöyle basit bir sebepten bile hemen kavga çıkıyor. böyle her olayda durup kavga edeceksek yol bitmez. kavga çıkarmaya çalışmak yerine, herkes önceliği karşısındakine verse hiçbir sorun kalmaz. ne olur sanki bir kere de; yol senin olsa bile önceliği karşındakine veriversen. şu videodaki 2 kişi de yaya olarak karşılaşsa birbirlerine yol verecekken, şöfor olarak karşılaşınca en ufak bir önceliğe bile tahammülü olmayan kişiler haline dönüşüyorlar.
Yolun park edilen kısmından gelen mi, yolun açık kısmından gelen mi öncelikle geçmesi lazım?

Park yapılmış tek şeritli yol haline gelmiş sokağa caddeye giren büyük araç mı, yoksa trafik güzergahında park olmayan küçük araç mı suçlu?

Kim haklı değil bilmem ama arkasında araç bekleten tartışan tehdit eden trafik magandası olmak bir hak değildir.

Sokağın çıkışına gelmiş taksiyi görüp park halinde araçlar ile tek şeritte olan sokağa minibüs ile girmek taksinin gelen aracın çıkışına izin vermemek magandalara has bir özelliktir.
Selektör yapınca yol verme zorunluluğu mu var? "Selektör yapıyom hala geliyon" diyo. Senin özelliğin ne sığır?

Ambulans sanki götveren.
Servisci full çomar ekşicinin ses tonunda da bir yavşaklık bir ılıklık sezmedim değil doğrusu. Ama ekşci haklı.
Ekşi sözlük yazarı yazardaşımızın haklı olduğu konu hakkında ayar yediğini beyan etmek suretiyle böyle ezik ezik başlık açmak sanırım sadece uludağ sözlükte görülebilecek rezalettir. O dayıya ehliyeti veren zihniyetle seni bu sözlükte yazar yapan zihniyet işte hep aynı zihniyet. Mal awk.

Açık ve net evet.
Eksici dediginiz kisi sesini bile yükseltmemis artı geri geri gidip yol vermis, bu yüzden suçlu. O öküzün üzerine sürüp kafa kafaya gelip dayılanarak araban inip bağıtarak adamın üzerine yürüseydi aynı kulvarda olurdu. Insan gibi konusmak vahsi dogada hükmen maglup olmak demektir. Sonra aynı cins primatlar gelir, adına ayar yemis diye başlık acarlar böyle işte.
Kadın daha delikanlı. in assağı göm kafayı.