bugün

sağa sola tıklayıp sözlüğü çözmeye çalışmak, bir sonraki aşamada acaba ne gibi ekstra uygulamalar bana sunulacak diye düşünmek. Ama bir şey beni deli etti. Neden bir entry tıkladığımızda ilk mesajlar görünüyor, en son girilen entrylerin görülmesi daha mantıklı olmaz mıydı? Sayfa sayfa ilerlemek zorunda kalınıyor. Yoksa bunun bir püf noktası var mı? Not: Bir çaylak
bir süre sonra hesaplarını sildirten, burjuva usulü bir sınıf ayrımının gözlemlendiği sözlüğün yeni yetme yazarlarının genel hali.
bazen yıllar süren bir imtihandır.
sabırtaşı betimlemesini yaşamaktır. ekşide yazar olacam dersiniz oda ne üyelik paneli çokda basittir hemen doldurulur kayıt başarılı olur vay be ne kadar kolaymış dersiniz. taki ben butonuna basana kadar konum olarak çaylak ifadesi tüm çıplaklığı ile çarpar yüzünüze hemen ya bismillah denilip entryler girilmeye başlarsınız çabucak 10 entry olmuştur bile çoğu (bkz: ) olmak üzere hadi onaylasınlar dersiniz. az bir iceleme yapınca görürsünüzki çaylaklık döneminde (bkz: ) vermek büyük kabahat sayılmaktadır. hemen edit tuşuna davranılır entryer biraz daha açıklayıcı olarak elden geçer. tekrar ben butonuna basarsınız ve karşınızda 70323 gibi bir rakam durmaktadır. mutsuzluk çöker içinize bu mutsuzluk günde 2 3 kişinin onay aldığını öğrenmenizle tam bir ıstıraba dönüşür. ne demiştik en başta sabırtaşısınızdır artık siz bekleyecek sabır edeceksinizdir. 70323/3 23441 gün demektir buda sadece 64.2 sene demektir. bu kadar beklemek istemeyenler ya vazgeçer bu sevdadan yada google amcaya http://goo.gl/VjFr linkini çalıştırırlar. bir ihtimalde zaten bu kadar senebekletmezler yarın bir gün toplu yazar alımı olur deyip beklersiniz.
mürekkebi bitmiş kalem gibidir yazmaya çalışır fakat kimse görmez yazdıgını pek çok başlık görür yazma istegini uyandıran yazar oluncada yazacak düzgün bişey bulamaz.
alın size yazacak mekan.
atıp tutmayın boş boş.
dökün bakalım eteğinizdeki taşları da okuyalım biz de. yazacak başlık yok deme skerim belanı. kendin aç başlığını ve yaz. merak ediyorum bakalım neler yazıyorsun.
çoğu arkadaşın benim gibi hemen her gün, ekşi sözlük'ü açıp
kontrol merkezini tokmakladığını tahmin ediyorum.

günlerdir takip eden biri olarak, günlük standart yazar alımlarının dökümünü çıkardım.
gün sayısına böldüm. bu da günde ortalama 50 yazar yaptı.

şimdi ben 74415. sıradayım. bir günde * 365 gün var.
365x50= 2580 * yani 1 yılda alınan yazar sayısı bu.

74415:2580= 28,843 bu da şu demek, 28 yıl, 8 ay,4 gün, 3 saat'im kalmış yazar olmaya.

bu kadar yıl olmasına rağmen halen her gün, kontrol merkezini tıklayan
mantığımı ben de anlamış değilim. zira umut fakirin ekmeğ, (bkz: neden yaşıyoruz sorusunun cevabı info#9950954)

Bu adamlarım bir çaresine bakması lazım, böyle olmaz yani.
burda dalga konusu oluyoruz kardeşim.

itina ile hesap yapılır, uludağ sözlük yazarlarına duyrulur!
(bkz: gırh yapar)
evet bir günde 365 gün var.
3 yıldır onay sırasındayım, 3 yılda 40bin kişi aldılar, şu an 7500. sıradayım. 1 yıl olmadan yazar oluyorum demek sanırım.
kaç yılındayız...?
-2010
çıkar 0'ları. kaç kaldı
-21
tamam. şimdi bidaha çıkar 0'ları kaç kaldı
-2 ve 1.
şimdi topla onları
-3
tamam

demekki 3. ayın 21 inde yazar olacaksın.

ama bitmedi. pekiii... hangi yılın?

şimdi bu kaç ""3""
-üççç
bu kaç ""1""

al sana üçün biri. hahaha anca o zaman yazar olursun.
(bkz: devlet bahçeli ile matematik öğrenmiş nesil)
(bkz: matematik dedigin dort islemdir guzel kardesim)
(bkz: ekşi sözlükte sıra beklemek)
(bkz: ömür törpüsü)
rivayete göre 3 sene bekleyen varmış.
(bkz: seçmece bunlar) nicke bakınca anlıyorlar sanırım
terse doğru kayıyor sanırım.
70000 den 70001. sıraya düşmek hangi akla hizmet anlamış değilim.
(#9891590) * *
araya birilerini alıyorlarsa çok daha fazla bekleneceği su götürmez gerçektir.
1970 lerin tüp gaz kuyruğu gibidir.

süründürecenki kıymetin anlaşılsın.
tüm insanlığın bir ekmek kuyruğu misali ekşi sözlükte yazarlık beklediğini sanmanıza sebep olan sıradır.

tepkiler genellikle,

-ya si..ler hacı ne beklicem lan o kadar kişiyi
-ya bsg ta.. mı geçiyon lan
-oha bee. genel evde bu kadar sıra yok a..

şeklinde olur.
valla en son baktığımda beş bin küsürdü şuanda da bilmiyorum.
ayrıca;
(bkz: torunlara sözlük hesabı miras bırakmak) *
6 ay kadar öncesinde aldığım hesabımla 34684. sırada olduğumu görünce mutlu olmamı sağlayan listedir.

Edit: görüldüğü üzere bekleme gibi bir durum söz konusu değildir.
Aylar sonra bakılmış ve bir ilerleme kaydedildiği görülünce mutlu olunmuştur.
devlet dairesinde bugün git yarın gel dendiğinde sinirden çıldırıp da bu sırayı beklemek ne yaman bir çelişkidir be arkadaş. itfaiye alımlarına bile daha az kişi başvuruyor. benim canım yazarlarım da beklesin, bekleyin mınako sedat maaş bağlayacak size yazarsanız.
iki sene bekleyip uçurulanlar var. gunü birlik yazar.
işte türk milletinin gerçeğini yansıtan sıra. Herşeyin bokunu çıkarıyorsunuz. Sanki beleş para dağıtıyorlar aq. Neymiş ekşi sözlükmüş siktirin gidin.
sedat kapanoğlu (nam-ı diğer ssg) nun ekşisözlük ve yazarlık alımının bokunu çıkardığı durumdur. sebep olarak da, sözlüğe birden yazar alıp sözlüğü s.kmeyelim gibi bir düşünce hakimdir kanımca, ve bu düşünce külliyen yanlıştır, nedeni; sözlüğü troller (ör. owencan, lara gofret , kopkoroz gibi) zaten sikmektedir, sikmeye hızla devam etmektedir *, bu nedenle tümden yazar alımı olsa ve içinden ayıklama / formatı katılaştırma(örnek: hakarete varan yorumlarda uçurulma, değerlere saygısızlık , birçok kişi tarafından tepkiye neden olacak yorum yapanları şutlamak) yöntemiyle de bu tür kişiler uzaklaştırılabilir.

ancak durum ssg'nin kullanıcıları kullanarak nasıl paranın anuna koyarım düşüncesi olduğundan bu gelenek daha da abartılarak devam eder diye düşünüyorum..