bugün

klasik ortadoğu görgüsüzlüğün tezahürü olan içecektir. emekli ikramiyesini almayıp, devlete bağışlayan gerizekalı dayı ne diyor bu duruma acaba?
tadı merak edilen sumutidir.

o değil de linki tıkladığımızda soldaki hanımın -sanırım ece erken- gözleri nasıl bir hal almış? tevbe tevbe.
ejder olunca meyveden alev falan mı çıkıyo lan acaba, aboovvvv kaç kaç.
isminden kıroluk akan bir içecek. ilk kez duydum ama alevli meyve tabağıyla aynı iğrenç etkiyi yarattı.
Ejder meyveli smoothie oğlum bu, şişede durduğu gibi durmaz. Valla yamultur adamı.

görsel

görsel

t: bir içecektir.
ikram edilmesi 1 şişe viskinin 255 lira, orta kalite bir şampanyanın 350 lira olduğu düşünülürse israf değil tasarruftur. bunu yapması ne kadar tutacak sanki 1 şişe viski parası olmayacağına eminim siyasal islamı sevmem ama alkol masrafından kurtarıyor bizi açık ve net.
Noldu ya milli içeceğimiz ayran sarmadı galiba. Ulan biz alkolü bile öyle afilli karışımlarla içmiyoruz.
Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!
şu game of thrones başlasa iyi olacak herkes ne yapacağını ne içeceğini şaşırdı artık.
Piç diyene ejderimin suyunu iç derdik eskiden çok varlıklıydık.
her sabah içmeden evden çıkmıyorum. ama muhakkak ejderli olacak yoksa olmuyor. geçen hanım ejdersiz olanından almış bi ton kavga ettik. kendimi yarım hissettim tüm gün. ayy bi sinir bi fenalık geçirmeler.
ejder meyvesi yani pitahaya'nın adet fiyat bakın neymiş:

görsel

ekonomik kriz varken milletin parasıyla bunu içeni..
Millet kıraathanelerinde de olmasını bekliyoruz efendim.
islama uygun bir içecek değildir.
milli içeceğimiz ayran diyenlerin ejder meyveli smoothie içtiği içecek türü.
Ejder meyvesinin anavatani tayvan'dır yani tropik bir bitkidir. Kaktusgiller ailesine mensup bu bitki bizim akdeniz bolgesinde mersin-antalya kiyi seridinde yetistirilir cogunluklave tane bazinda bile fiyati asiri pahalidir. Tadi kiviye cok benzer. Birakin siradan halki orta seviye geliri olanlar bile alıp tuketemiyor bu arkadasi.
yarasın, afiyet bal şeker olsun. ama ben menüyü biraz zayıf buldum. valansia late portakalı soslu pekin ördeği yok mesela hani? ece erken aç mı kalsın?
görsel
az gelmiş bence. * bence sayın cumhur-u reis-i başkomutan genelkurmay başkanı cumhurbaşkanı başbakanımız recep tayyip erdoğan'a avokado kabuğundan yapılmış tatlının yanında starbucks'ta altından yapılmış white chocolate mocha'nın yanında rambutan meyvesinden yapılan lokum sunulmalıydı. *
bayramdan önce ikramiyesini alamayıp bayram boyunca aç aç gezen insanların olduğu bir ülkede böylesi şerefsizce harcamalar yapıldığı sürece bu ülkenin başı dertten götü sikten kurtulmaz.
Seçilmişlerin muhteşem ağızlarını muhteşem ejder meyvesi tadıyla doldurduğu içecek/yıyecek ?
büyüklerimizin damak tadına uygun bir içecektir. malum, babalarının evinde de veya siyasete atılmadan önce de hep bunlardan içerlerdi, alışkanlık işte...

halka ise ayran... bu arada ayran fiyatı da bir hayli arttı ama çok da şey etmemek lazım...

(bkz: ekonomimize suikast düzenleyen dış güçler)

(bkz: yiyin efendiler yiyin)
ya ne olacağıdı ?

koskoca padişah rize çayı mı içeceğidi ?

ejderha içeride hortlarsa durum vahim.
hem AKP lileri geri kalmışlıkla suçlayan hemde adamlar çağ atlayıp muasır medeniyete erişerek ejder meyveli smoothie içince kızan güruh EYYYYYY diyorum size.
Yalnız ejder meyvesi türkiye'de yetişiyor bence ayıp olan onların içmesi değil Türk insanının bunu bilmemesi. Zaten Tayyip bey olmasa altın çileği de bilmiyorduk biz.