bugün

arabayı ehliyet kulanmadığı için bence sorun değil...cüzdanda 16 senedir öylece duruyor * hiç soran yok ;)
Bizim buraya jandarma baktığı için sorun olmayan eylemdir.
Ehliyetimi yanıma almadan dışarı çıktığım zamanlarda bile bi gün yakalanmamışımdır.
yaşınız biraz küçükse yanınız da babanız olmalıdır. eğer düzgün bir yerde tehlike çıkarmayacak durumdaysanız, polisler bunu saygıyla karşılayıp, sizi biraz azarlayıp ,akabinde babanıza göz kırpıp* yolunuza devam etmenizi söyleyeceklerdir.
Altı senedir içinde bulunduğum durum.ve fakat çılgınca değil. Son bir senedirde resmi plakalı araç kullanıyorum, sıkıntı olmuyor.
çevirmelerden uzak durun polislerin olduğu noktalarda mal mal hareketler yapmayın. her türlü kaytarırsınız. ama tabi resmiyet önemli*
yaşın küçük değilse iyide kullanıyorsan sikstin sene anlaşılmayacak durumdur.
15 yaşından 24 yaşına kadar benimdir bu.
küçükken yapılan en keyifli yaramazlıklardandır özlenilen çocukluğu hatırlatmıştır.
köy yerlerinde bool bol olandir.

kuzenim belediyede otobus soforu, 2014 model corolla arabasiyla sinava gitti.
kardeşime şarlama sebebidir. polise yakalanma korkusu olmadan, kendi başına araba kiralamaya kalkan cesur! bir kardeşim var. neyleyim.
yabancı bir ülkede ve birkaç aydan uzunsüre yapılan bir eylemse çok deli endorfin salgılanmasına sebep olan uçuk kaçık hede.
Sürücü sertifikasına güvenmektir.

Not: veremiyorum koduğumun 500 lirasını trafiğe.
lise üçte korkusuzca yaptığım.
o zamanlar deli cesareti olduğu için anahtarı babam farketmeden alıp kullanırdım. şimdi olsa yapamam tabii. en son babama itiraf edip her şeyi anlattığımda yüzünde hafif bir gülümseme belirmişti. ardından da sert bir ifade oluşmuştu. bir daha böyle bir şey yaparsan hakkımı helal etmem demişti. o saatten sonra anahtara elimi sürmedim. ama arabalara olan tutkum hiç bitmedi.
istediğiniz kadar kaliteli şoför olun ehliyetiniz yoksa kaza yaptığınız zaman kanunen çok kötü duruma düşüyorsunuz özellikle ölümlü kazaya karıştıysanız uzun süreli hapis yatabilir ve ömür boyu vicdan azabı çekebilirsiniz. her ne şartlarda olursa olsun ehliyetsiz araç kullanmak caiz olmamakla birlikte kesinlikle böyle bir hata yapmayın.
eğlencenin ta kendisidir. polis var mı diye etrafa dikkatlice bakmak görülen ilk poliste direk ara sokağa sapmaktır. ehliyeti alınca bunların hiç biri kalmıyor maalesef.
18 yaşının altındaki gençlerin genelde türkiye'de gerçekleştirdikleri eylemdir.

1) ebeveynler tarafından normal olarak karşılanır.
2) polislere iş düşmesini sağlar. böylece istihdam ve çalışma saatleri artar.
3) pompacılara iş düşer ve istihdam doğru orantı ile artar.
4) sanayicilerin işine gelir. çünkü bu gençler sınırları hep zorlar ve genelde kaza ile sonuçlanır eylemleri.

sonuç olarak ekonomiye her türlü katkı sağlayan bir eylemdir. bir de bu yönden bakmak lazım bence, sizce?
ehliyetsiz araba kullanırken polislerin kol gezdiği, ama o polislerin ehliyet alınınca karşına bile çıkmayıp " EHLiYET RUHSAT " demediği durumdur.

(bkz: ehliyet evde kaldı acil çıktım hasta var)
Genelde ehliyet kurslarında rastlanır bu duruma.
genelde tır şoförlerinin yaptığı eylemdir.
ülkemizde bol bol yapılmaktadır.
bugün sarı polo arabamla yine dağlarda dolaşırken karşıdan gelen polis arabasının selektör yapmasıyla yerini korkuya bırakmıştı. Neyse durduk

P : polis
B: ben

P : Selamun Aleyküm Delikanlı
B : Aleyküm Selam Abi
P : Prosedür gereği ehliyet ruhsat soracağım kimlikde versen olur
B : )Kimliği veriyorum )
P : iyi güzel ehliyet ruhsatı alayım
B : Abi buyur ruhsat annemin üzerine kayıtlı araba benim ehliyetim yok alkolden kaptırdım 2 yıl...
P : in arabadan
B : ekip arabasının yanında yaklaşık 35 dakika dil dökme yalvarma sonucu cezadan yırtıyorum ara ruhsat sahibi gelsin diyorlar diyorum kadın kaç yaşında nasıl gelsin uzak bölge iyi ehliyetli biri alsın falan bir arıyorum arkadaşları bizim piçler gelmesin mi 20 araba ceza varsa diye hepsi modifiyeli falan neyse sonuç olarak arabamdaki film ve app plakamı söktürüyorum. 20 arabanın benzin parası ( 128.60 TL ) bana giriyor ve sikerim deyip akşam tekrar çıkmamla sonuçlanıyor.
son derece yanlış bir davranıştır. sabahın köründe babası evde uyurken liseli bir ergen babasının arabasını kaçırarak kaza yapmanıza sebep verebilir. siktir git dersine çalış gerzek. * *
insanı strese sokan eylemdir. kişi hata yapmaya çok müsaittir. ancak ehliyeti cebe attı mı tüm stresi geçer. sırf o gerginliği yaşamamak için bile olsa ehliyet alınmalıdır.
daha 3 gün önce yaşamış olduğum olaydır polisle birazcık kovalamacada yaşadık sonra ben dedim plakayı almıslarıdr eniyisi duruyum 800 tl kitlediler onun vicdan azabını yaşıyorum..siz siz olsun ehliyetsiz çıkmayın arabayla.
kafaya koymuşum E sınıfı ehliyet alacam. evde minibüs var, kamyon var ama taksi yok. zaten B alsam da bir işe yaramayacak. eee 22 yaşına kadar napacaz? ehliyetimiz yok diye araba kullanmayacakmıyız. kullanacaz tabi. polis ile yer yer jandarma ile köşe kapmaca oynayarak, kaza yapanda sırf ehliyet yok diye tüm masrafları karşılayarak... ulen tam dengesizlik. tam 4 yıl. hiç polise yakalanmadım ama yaptığım iki küçük kazada tamamen haklı olmama rağmen parayı bayıldım. zevk olsun diye yapılacak bişey değil. bizimki mecburiyetten idi. onunçün uzak dururulası eylem.
not:3 yıldır ehliyetle araç kullanıyorum, bir tane polis durdurup "ehliyet-ruhsat beyfendi" diye sormadı. ulen çıkarıp şöyle kasıla kasıla "al sana ehliyet" diyemedim içimde kaldı.