bugün

Olmasi gerekendir. Kac km hiz ile seyrettigini ve ulasmasi gereken mesafenin arasindaki iliskiyi kuramayip, trafik kurallarini kendi kafasinda confirm edemeyen zihniyetin arac kullanmasi gercekten sakincali. Diploma Universite diplomasi olmali B tipi ehliyet icin. Zaten turkiye sartlarinda 75 iq nun ustu bir insan universite diplomasi sahibi olabilir. cok kolay.
yeni olan bir şey değil 3 yıl önce de diploma isteniyordu.
icraatın veyahut becerinin diplomaya göre olması oldukça saçmadır. okul okumayıp ne gibi işleri beceren de var bu ülkede. artık öyle kolay kolay direksiyondan geçme devri bitti. ben bu ay aldım ehliyeti 35 kişiden 15 kişi geçebilmiş sadece direksiyon sınavından.
Sart olandir. Yok olmayacaksa ben de cerrahlik konusunda yetenekli oldugumu dusunuyorum, hevesim de var, 5-10 ameliyata girip doktor olayim. Nasilsa sacmalamak bedava.

ironi bi yana trafikte farkinda olmadan binlerce insan birbiriyle muhattap oluyor. Egitimsizlerin nasil teror estirdigini de trafige cikan herkes bilir. Trafik terorunu minimuma indirmek icin kati kurallar koymamiz sart.

Zaten aslinda toplum olarak bu kadar sorunla ugrasmamizin tek sebebi de fazla gevsek olusumuz.

Asgari bi egitimi yoksa yok, ciksin trafige.. Eee sal trafige sorumluluk nedir, ceza nedir, kural nedir bilmeyen adami, altina 106 alan kendisini sebastian loeb zannetsin sonra.

Boyle gelmisse gelmis, ama boyle gitmemeli.
tamamına yakını psiko-motor alana giren ehliyet ve araba kullanma olayının yüzde 70 inin bilişsel alandan sınanması saçmalıktır.