1. 1.
    gerçek saçmalıktır.

bir kişiye araba kullanmayı bir tanıdığı, arkadaşı öğretmişse ehliyet kursuna ne gerek var? girersin direksiyon ve yazılı sınavlara geçersen alırsın ehliyeti geçemezsen tekrar girersin. isteyen de gitsin ehliyet kursuna yazılsın. bu kursları zorunlu tutmanı mantığı üniversiteyi kazanmak için dershaneyi zorunlu tutmak gibi bir şey. zaten bir çoğu ilgilenmiyor bile, eğitimcileri ek iş olarak eğitmenlik yapan profesyonellikten uzak kişiler (bana toplasan 2 saat eğitim vermişlerdi, 2 yıl önce 1100 civarı para vermiştim kart harçları, sınav ücretleri derken 1900 tl'yi bulmuştu. kısacası birileri kazanacak diye sen cebini boşaltacaksın işte!)

mantık armaya gerek yok. bu ülkenin rant kapısı olduğunu unutmuşum pardon.
    4 ... zaytung23
  2. 2.
    .sorun ehliyet kurslarının varlığı değil. Bunların türkiye'deki işlevsizliğinde. Nerede kaba saba, cahil adam varsa onu arabalara eğitmen olarak vermişlerdi yaşadığım şehirde. Egolarını görünce insan uçak kullandıklarını zanneder. Araba kullanmayı akrabadan, babadan, amcadan öğrenirsin ama kuralları, işin püf noktasını sana kurs gösterir normalde. araba kullanmak ile kurallara uygun araba kullanmak birbirinden farklı. Yoksa köy yolunda araba kullanan da gelsin ehliyet alsın. Saçma
    1 ... dehumanized
  3. 3.
    kuralına göre kullanmayan direksiyon sınavdan kalsın zaten.
    yazdığım tam okunmamış sanırım. zorunlu tutulması saçma kardeşim.
    1 ... zaytung23