bugün

hedonizmin, oryantal versiyonu.
gebzede bir nargile cafe.
ikinci albümlerini http://www.hasartespiti.com adresinden yayınlayan, ücretsiz olarak download edebilme seçeni veren grup.
2008 yılında çıkardıkları "yer altından notalar" ile müzik dünyasına giriş yapan ve rock'n roll ruhunu sürdürmeye devam eden gruptur.
elemanlar;

gürkan akgün - vokal
akif burak atlar - gitar, back vokal
ali fuat başman - solo gitar
arda uyar - davul
kerim emre türkoğlu - bas gitar

2011 itibariyle deneyevi stüdyolarında ergin özler ve taylan özdemir'in tonmaisterliği eşliğinde ikinci albümleri "hasar tespiti"ni kaydeden grup, albümün raflardaki yerini eylül-ekim ayları civarında alacağını, o süreye kadar da resmi web sitesinden tadımlık 2 parça dinlenip indirilebileceğini duyurmuştur. ayrıca siteden ilk albüme de ulaşılıp dinlenebilir. rock'n roll ruhunu cayır cayır yaşatmaya devam eden grup takip edilesi ve dinlenilesidir.

http://www.ehlikeyf.biz/
babamın ben küçükken, içinde bulunduğum şartları keyfime göre düzenlediğim zamanlarda bana taktığı lakaptır.
zevk sahibi,eylenmesini bilen halk,topluluk demek
yaz gunlerinde rakının olmazsa olmazı.
"Yine de bakar mısın
Yeşil yeşil giderken (öyle derinden)
Yine bir kalp çizer misin
Ben ölürken
Onlara da sözler verir misin
Ağlarken
Yeni bir hayat kurar mısın
Orada bensizken "

böyle sözlere sahip şarkılar yapan grup.
bu şarkısı için (bkz: uzak)
"bu aralar üç kişi takılıyorum ben keyfim ve kahyasi" sözünü animsatan keyif belirteci.
didar ve murat tekyıldız'ın sahne aldığı eğlenceli mekan. asıl yazları bir başka oluyormuş orası.*
http://www.ehlikeyf.biz/ sitesinden şarkıları dinlenilebilen gruptur. O ADAM adlı şarkıları şiddetle tavsiye edilir. *

Edit: O Adam diye başlık açıp şarkının sözlerini vereceğim * ama orda bile karşıma RTE çıkıyor yahu. *
http://www.tamyerinden.com/ dan edinilebilir.
ehl-i keyf isimli grubun aynı isimdeki eğlenceli şarkısı.

bu harika şarkının sözleri şimdi burada.

Uzak diyarlardan geldin
Aklında neler vardı
Kalbin çok büyük
Herkese bir yer vardı
Değişmeliydi bu düzen tamam

iki yaka arasında
Bir bira parasına
Sarmaş dolaş kızlarla, değil
Karaköy vapuruyla
Düşme hattından şampiyonluğa

Kaç gel, kaç gel durma
Biz buradayız bak hala
Kaç gel, kaç gel durma
Gidiyoruz son vapurla
Ehl-i keyfin masal diyarına

Ama öyle bir ligmiş ki bu
Hep büyük takımları tutmaktan
Nasır tuttu ellerin
Faltaşı gözlerin
Kalmadı hiç mecalin, bazen

Yenildin belki burda
O kız gitti başkasıyla
Faturalardan cebin şişkin
Gözlerin şaraplardan
Kraliçe istanbulun koynunda

Kaç gel, kaç gel durma
Biz buradayız bak hala
Kaç gel, kaç gel durma
Gidiyoruz son vapurla

Ehl-i Keyfsin oğlum sen
Yiyen içen, tozan gezen
Muhabbetin içinde
Aşkla hüzünle demlenen
E bu kadar bokluğun içinde duramazsın yerinde

Kaç gel, kaç gel durma
Biz buradayız bak hala
Kaç gel, kaç gel durma
Gidiyoruz son vapurla

not: müziği de ayrı güzeldir bu şarkının, dinleyin dinlettirin derim ben.
antalya eski lara yolunda güzel bir mekan. haftanın 5 günü canlı müzik vardır efendim ve manzarası o kadar şahanedir ki bakıp bakıp içersiniz.
taksim sinerji barda dj'lik yapan akif'in gitar çaldığı yeni gruptur.
ehl-i keyf insan benim gözümde nargile içen insandır. ama öyle bir kafeye oturup içeninden bahsetmiyorum. kendi nargilesi olur. en kalitelisinden tütününü sağa sola sorarak elde eder. meşe kömürü bulmak için gitmediği dükkan kalmaz. her yakışından evvel nargileyi bir güzel temizler. çünkü temizlenmeyen nargilenin tadı piç ettiğini bilir. yakar nargilesini saatlerce mevsime göre balkonunda oturup dumanlanır. hele ki iftardan sonra ne tatlı olur o nargile. yanına demli bir çay. işte tam ehl-i keyf işidir nargile. vakit öldürürsün keyfin için. tam şarklı işi.
keyfin ehlidirler.

asla dertsiz tasaszı adamlar olarak tasavvur edilmemeliler. zira, ruhen farklı yapıdaki ehl i keyif insanlar, gündelik hayattaki pek çok şeyi dert edinebilir.

işin sırrı, her daim kendine özel zevklerine zaman ayırabilmek, etrafın sıradan şeyler olarak gördüğü bir takım durum ve hallerden içten içe büyük haz almaktır.

çay-kahve-sigara kombinasyonları hemen hemen tipik özellikleridir.
ortasında rakı bardağının oturtulacağı kadar boşuk olup kenarına su doldurup buzdolabında bekletilerek rakıyı her daim soğuk içmeye yarayan genellikle bakır kap.* *
bilmeyenler için:
http://www.superalsat.com...auction_images/491999.jpg
albümlerini internet üzerinden veren müzik için müzik yapan dinlemesi hoş grup...özellikle uzak şarkısı ayrı tatlıdır...
gamı tasası olmayan,ya da yokmu$ gibi davranan her$eye gülüp geçen,keyfine düşkün kimselerdir.en sevdikleri şey türk kahvesi+sigara kombinasyonudur.muhabbetlerine doyum olmaz ancak ciddi konularda bile sırıtan yüz ifadeleriyle bazı bazı insanı çileden çıkartabilirler.
(bkz: ehlikeyf)
popüler kafe isimlerinden biri. her şehirde görmek olasıdır.
bir raki adabidir. buzla dolu kultablasi gibi bir kabin icerisine raki bardagi konulur ve oradan icilip tekrar oraya konur.
üsküdar'da bulunan istanbul ticaret universitesi'nin karşısındaki nargile cafe.
ehli keyfe keyif verir kahvenin kaynaması,eşşegi yoldan çıkarır sıpanın oynaması
güncel Önemli Başlıklar