1. 1.
  birçok neden olabilir ama hepimizin aklına ilk ne geliyor tabiki aracın yağ yakması.

  Egzozdan siyah duman çıkması ne anlama gelir? işbu entry de Egzozdan siyah duman çıkmasının sebepleri ve çözümü anlatılmaktadır.

  Araçlardan siyah duman çıkmasını birkaç sebebi bulunmaktadır. Genelde araçların motorlarına fazla yüklenildiğinde siyah duman çıkmaktadır. Motora yüklenme olduğu zaman yakıt hava ile karışır ve yanmaya vakit bulamaz. Bu netice doğrultusunda aracımızın egzozundan siyah duman çıkacaktır. Egzoz sübapları açıldığı zaman fazladan gelmiş olan yakıt yanmaz ve siyah dumanın çıkmasına sebep verir. Bu durumun yakıt türüyle herhangi bir ilgisi yoktur, tamamen hacimle ilgili bir durum söz konusudur. Aracınızın yakıtını değiştirseniz bile sonuç fark etmeyecek ve egzozdan siyah duman gelmesi durumu devam edecektir.

  ikinci bir durum ise aracımızın motor hava filtrelerinin tıkanmasıdır. Bu tıkanmalar sonucunda hava gitmeyecek ve yanma işlemi zorlaşacaktır. Bu durum da egzozdan siyah duman gelmesine sebep olur.

  Diğer bir durum ise enjektörlerin tıkanmasıdır. Tıkanan ya da hasar alan enjektörler siyah dumanın çıkmasına sebep olur. Çok az ya da çok fazla enjektör basınçları çıkması neticesinde hava yanma işlemi gerçekleşmeyecek ve siyah dumanın çıkmasına sebep olacak.
  1 ... apostleye tw ceken pic rogue