1. 1.
    egoistlik, başkalarının başarılarından nemalanarak zeki olduğu yanılgısına kapılan, yalnız başına dişini tırnağına takarak ve bin bir çileye katlanarak gerçekleştirdiği hiçbir başarısı olmayan insanlara has bir vasıf.

bunlar bankadan kredi çeker, geri ödeme gününde sefil gibi borç dilenir; sınavları kopyayla geçmeyi, kuralları ihlal etmeyi, kısa dönemli günlük işleri kestirme veya yasadışı yoldan halletmeyi büyük bir meziyet sayarlar.

bu ahmakların parazit misali diğer insanların kanını emmeden hayatta kalması imkansızdır.

rasyonel bireyler geleceğe dönük şahsi amaçlarına ulaşmak için ömürlük bir plan yapar ve bunu küçük parçalara bölerek adım adım gerçekleştirir. yapılması gereken kaidelerden ödün vermezler, ertelemezler, son derece disiplinlidirler.

içgüdü, duygu veyahut arzularını bu süre zarfında erteleyecek ölçüde de soğukkanlıdırlar.

bireysellikten katiyen ödün vermez, her türlü çile, ızdırap ve acıya katlanırlar.
    3 -2 ... ozgur demirtas in robotu
  2. 2.
    Çeneni kapat cahil.
    1 -1 ... marshal walter model
  3. 3.
    kendimden birşeyler bulduğum tespit.

yıkık biri olduğumu biliyordum. yazık. umarım bireysel bir eleştiridır yoksa allah benim belami vermiş demektir.
    2 ... ekrem abi