1. 1.
  akp istanbul milletvekili,tercüman olduğundan başbakanın yurt dışı gezilerinin çoğuna katılan ve başbakanın yanından hiç ayırmadığı şanslı şahsiyet.
  egemen bağış
  5 -10 ... dr rocco amca
 2. 2.
  geçen sene BBC'de Hard Talk'ta seyrettiğim ve röportaj teknikleri açısından aldığı eğitimle programda kendisine hayran kaldığım siyasetçi kişidir. parti politikalarını onaylamasam da, böylesine zor uluslararası bir programda, programın röportajı yapan kişi tarafından yönetilmesini ve çapraz sorgu yöntemlerini ustalıkla atlatabilmiştir.
  2 -3 ... joanna
 3. 3.
  başbakanın ilk yıllarda yurtdışı gezilerinde yanında gördüğümde efendi, saygıdeğer parti dışı biri sanıyordum. meğerse akp'ye uyacak ve yakışacak havada kaba milletvekilinin tekiymiş.
  6 -1 ... krmyrdsn
 4. 4.
  ermeni tasarısının geçmemesi için abd'ye giden heyetin başkanı olan zat.

  bu heyet döndükten sonra, bu sabah heyetin diğer ağır topları emekli büyükelçiler chp istanbul milletvekili mustafa şükrü elekdağ ve mhp istanbul milletvekili gündüz aktan ile, cnn turk'te, taha akyol'un konuğu olmuşlar, şükrü elekdağ ile gündüz aktan verilecek tepkiler konusunda, somut örneklerle, "lojistik desteğin yavaşlatılması, türkiye'de kaçak çalışan 70.000 ermeni'nin ilk etapta, tek seferde 500 kadarının sınırdışı edilmesi, akabinde bu sınırdışı etmelerin sürdürülmesi, ermenistan ile türkiye arasında olan ticaretin yavaşlatılması -ayda 5000 tır (geneli gıda) malzeme gitmekteymiş ermenistan'a- ermenistan uçaklarının türk hava koridorunu kullanmasının kısıtlanması ve erivan-istanbul seferlerinin kısıtlanması veya tamamen kaldırılması" gibi verileblecek tepkileri söylemişlerdir. hata gündüz aktan, "başbakan bush ile randevusunu iptal edebilir" gibi bir yaklaşımı dahi dile getirmiştir.

  bu zat ise; "türk milletinin devlet geleneği 1000 yılı geçmiştir, herkes müsterih olsun ki, gereken yapılacaktır. abd dışişleri bakan yardımcıları gelmiş ve bakanlarımız ile görüşemeden gitmişlerdir -bu da ilginç bir tepki olsa gerek-, suriye devlet başkanı ülkemize gelmektedir -bunun neresi abd'ye tepkiyse, bu ülkeye hamas bile geldi- bugün... yapılacaklar vardır, herkes müsterih olsun gereken yapılacaktır"

  her zaman olduğu gibi, çok söylüyormuş gibi görünüp, hiçbir şey söylememiştir akp milletvekili...

  sanki tasarı geçmeden önce "tasarı geçerse; şöyle yaparız, böyle yaparız, asarız, keseriz" gibi tehditler savuran kendisi değildi?

  fransa meclisi ermeni yasasını geçirdikten sonra ne yaptınız? gereken yapıldı mı ha? fransa'ya ne gibi yaptırım uyguladınız airbus almaktan başka? ermenistan'a ne yaptınız?

  abd'nin 8 dışişleri eski bakanı bile türkiye'nin büyük tepki göstereceğini ve bu tepkilerinde haklı olacağını belirten açıklamalar yaptı... aklı selim davranmak demek, sessiz kalmak, yaptırım uygulamamak demek değildir! aklı selim davranmak yuvarlak cümleler kullanıp "gereken talimatlar verilmiştir, ne gerekiyorsa yapılacaktır" demek de değildir. başta hükümetin başı recep tayyip erdoğan ve cumhurbaşkanı abdullah gül omak üzere, akp kadroları ne zaman "gereken yapılacaktır" dediyse, o gereken hiçbir zaman yapılmamıştır...

  yine aynı senaryo... nasıl olsa unutulur... fransa yasasının geçmesi nasıl unutulduysa bu da unutulur... maksat abd ile aramız sıcak tutulsun...

  ayrıca, konu ermeni meselesi ve abd'nin tututmu, zat-ı muhterem "kişi başına düşen geliri arttırdık, ücretsiz kitap dağıttık" falan diyerek siyasi şov yapmakta, "kişi başına düşen borcu da arttırdınız ya hani?" ben de yazar şovu yapayım bari.
  10 ... paleface
 5. 5.
  gündüz aktan'ın "başbakan abd gezisini iptal etsin" teklifine, "inanın sayın bush ve ekibi bu tasarının geçmesini engellemek için çok çalıştılar, bu papaza kızıp oruç bozmaya benzer" şeklinde karşıt görüş belirten başbakanın dış politika danışmanı.

  hemen size muhteşem benzerlikler taşıyan bir örnek sunmak isterim...

  tarih, 1 mart 2003 akp hükümet, başta başbakan recep tayyip erdoğan olmak üzere, tezkerenin geçmesi için canla başla çalıştılar ancak, meclisten tezkere geçmedi... peki sonra ne oldu? abd "yahu sayın erdoğan bu tezkerenin geçmesi için çok çalıştı, imama kızıp pazar ayinine katılmamak olmaz" deyip, tepkisiz mi kaldılar? 4 temmuz 2003'te kafamıza çuval geçirdiler... birçok yaptırım uyguladılar ve hala 1 mart tezkeresinin geçmemesinin kinini güdüyorlar!

  işte akp'nin dış politikadaki basiretsizliğini birbirine tıpatıp benzeyen iki olaydaki -meclis iradesi- devletlerin yaklaşımını görerek daha iyi anlayabiliriz.
  5 ... paleface
 6. 6.
  Mensubu olduğu parti için ''Türkiye'nin en Atatürkçü partisiyiz.''demiş,güldürmüş kişidir.
  2 -1 ... indiana_jones
 7. 7.
  45. antalya altın portakal film festivalinde sahnedeki ilginç propagandasıyla yarıp atmış politikacı. eşref kolçak'ın sözlerine fazla alınmış olacak ki günün anlam ve öneminden alakasız şeyler söylemişti;

  --spoiler--
  Törene katılan AK Parti istanbul Milletvekili Egemen Bağış da, şöyle konuştu:

  ''Belki her şey mükemmel değil, ama çok değil, 50 yıl önce darbeler sonrası başbakanların asıldığı, 40 yıl evvel Dostoyevski'nin kitaplarının toplatıldığı, 9 yıl evvel şiir söyleyen belediye başkanının hapse atıldığı bu ülkede artık böyle geceler düzenleniyor. Artık istanbul Avrupa kültür başkenti, Avrupa'daki müzakerelerimiz devam ediyor. Artık devletin bakanları özür dileme erdemini gösteriyor. Türkiye değişiyor. ''
  --spoiler--
  -1 ... tu kaka bana
 8. 8.
  gün itibariyle devlet bakanı ve başmüzakereci olmuştur.
  2 -2 ... art ist
 9. 9.
  baykal hakkında, "Sayın Baykal bir takım konularda ahkam kesiyor olabilir. Onun sırtında yumurta küfesi yok. Muhalefet lideridir. Sabah kalkar kahvaltısını, sporunu yapar, arkadaşlarıyla bir araya gelir. Saygı duyuyorum. Allah da başımızdan eksik etmesin Baykal'ı. Kendisine uzun yıllar sağlık sıhhat diliyorum. CHP'nin başında uzun yıllar bu performansı göstermesini temenni ediyorum..." diyerek chp genel başkanı ile inceden inceye taşak geçen siyasetçidir.
  2 ... yazarsam olay olur
 10. 10.
  4 temmuz 2003'teki rezalette 5,5 yıl sonra açıklama yapmış canlı.

  neymiş efendim, askerlerimizi tayyipciğim kurtarmış, "bırakın lan çocukları yoksa keserim kulaklarınızı" türünden laflar etmiş... breh breh breh. devlet bahçeli'nin dediği gibi, "ne notası?" deyip nota veremeyen adam(!), koskoca(!) dick cheney'ye "bırakın!" demiş ve amerika da tayyipciğimin bu müthiş kükremesinden tırsıp, askerlerimizi bırakmış.

  çoğunuza olduğu gibi bana da pek inadırıcı gelmedi.

  chp'de mehmet sevigen neyse, akp'de de bu adam odur. genel başkan'ı yağlama yıkama düsturunun yolcusudur kendisi.

  yahu egemen, aynı baibakan değil miydi ünlü türk süppppper kahraman polat alemdar'ın intikamk almasından gurur duyan? bari açıklamanın sonuna şöyle deseydin; "sayın başbakan kükredi, abd miyav dedi, polat alemdar aldığı gizli görev emri ile gizlice ırak'a geçip, intikam aldı. hatta kurtlar vadisi ırak filmi tamamen operasyon görüntüleridir!"

  vallahi daha çok inanırdım yavrucuk. dilini ağzının içine sok egemen, tkürükler saçarken ıslatma canım ortalığı...
  2 ... paleface
 11. egemen bağış Başlığındaki Önemli Entry'ler