1. 1.
  genelde berkecan ve olcayto gibi isimlere sahip olan, kirmizi, yesil ve turuncu renklerindeki pantolonlari giymekten utanmayan, psikolojik sorunlari olan kizlarin dertlerini dinleyip onlarin yanindan biran olsun ayrilmayan, yine ayni kizlar tarafindan kullanildigini farketmeyip kendini bir de zeki bir insanmis gibi gostermekten hic mi hic gocunmayan, bir erkege hicbir sekilde yakismayacak olan ve genellikle kizlar tarafindan kullanilan kelimeleri kullanirken yuzu asla kizarmayan, toplumun ahlakini bozan escinsellerin haklarini savunmaktan geri durmayip, genelde hep nonos tipli kisilerin icra ettikleri sanat dallarina ilgi duydugu icin kendisiyle gurur duyan ege'li erkeklerin genelde biraz kirik ve boyle nonos, itici olmasi durumudur.
  -9 ... okudundaneoldu
 2. 2.
  okudum da ne oldu hissi verendir. (bkz: okudundaneoldu)
  2 ... icimde at ciftligi var
 3. 3.
  yine, her bölgemizde aynı oranda vardır klişesini ortaya çekinmeden monte edebileceğimiz bir durumdur.
  -1 ... coremax
 4. 4.
  Havasindan, suyundandir.
  ... okudundaneoldu
 5. 5.
  olmayandır.

  hiç ege ye gelmemiş yada egenin izmir şehrine gelip aslen izmirli olmayıp sonradan göçüp gelenlerin semtine uğramış bir kişinin yakarışıdır.

  ayrıca isimlerimiz ''efe'' dir. dedelerin iyi bilir.
  2 ... camasikisanfokyavrusu
 6. 6.
  Egeli erkek kibardır. Tabi bu toplumda bu ancak kırıklık kaba tabirinizle nonoşluk olarak adlandırılır. Boş bir geyiktir.
  ... rotten corpse
 7. 7.
  sadece kırık değil, daha başka pek çok sıfatlara sahibizdir. ama bu sıfatları taşıma kültürümüz olduğu için, ahlaksızlık yapmayız. cinnet filan geçirmeyiz. bu sıfatlarla hayatta tanışmamış olanlar düşünmelidir. iki hatunu aynı anda yanında gördü mü cüneyt arkın'a bağlarlar hemen.
  1 -1 ... coremax
 8. 8.
  O kırık dediğin ağacı kökünden ananı götünden siker ayık ol.
  3 -1 ... atanamayan tarihci