1. 1.
  Dünyanın en zehirli balıklarından biri olan ve anavatanı Hint okyanusu olan istilacı aslan balığı Ege denizinden çıktı.
  Bu balık yüzgeçindeki zehirli iğneler sayesinde bir balinayı bile öldürebilecek güçte.
  Yer tutar, her türlü balığın yumurtasını yer ve ışık hızında ürerler...
  Sanırım birileri denizlerimizi yok etmek istiyor!

  https://m.mynet.com/ege-d...-de-izmir-de-190101133768
  6 -1 ... mbappe for president
 2. 2.
  hint okyanusu yok mu olmuş aq.
  5 ... mahmut sezar
 3. 3.
  "Hint Okyanusu kökenli zehirli bir tür olan aslan balığı (pterois miles), Akdeniz'den sonra Ege'yi de görülmeye başlandı."

  Haberde bu ifade geçiyor. ilk önce akdeniz'de görüldüğüne göre bize "özel" bir sabotaj durumu yok. Akdenizde her tür devletin kıyısı var. Keza ege denizinde de öyle. O yüzden bu kadar hızla çoğalan, "istilacı" balık türünün hint okyanusundan buraya gelmesi hiç şaşırtıcı değil. Bunu bir komploya bağlamak da yanlış.

  Şunu söyleyeyim Kumru (bildiğiniz kumru) da istilacı bir tür. Asyadan amerikaya kadar gitmiş. hepsi insan eliyle mi yayılmış. Zannetmem. O yüzden kafaya bu kurguları takmadan mantıklı düşünün derim.
  1 ... lesley mateas
 4. 4.
  Bizim troller o zehirli aslan balığının da kökünü kurutur dert etmeyin. Bizim karasularımızda çok Fazla barınamazlar onlar. Pek Yakında icabına bakarlar.
  1 ... gazeloglu
 5. 5.
  Bu balık türü denizdeki canlıları tehdit eder.

  Bir yerde bu canlı bir hata sonucu denizlere karışmıştı oranın denizine artık neresiydi hatırlamıyorum... Hiçbir balık bu balığa bir şey yapamıyor ancak bu balık hepsini öldürüyordu. Haliyle bulunduğu alanda yayılıp diğer canlılara zarar veriyor. Çünkü kendi asıl yerinde doğal rakipleri olsa da nereden geldiği belli olmayan yerlerde doğal rakibi olmayabiliyor bu tarz canlıların. Yani doğal seçilimi yıkıp geçiyorlar bu da tehdit oluşturuyor.
  1 ... keyf kahyasi
 6. 6.
  Arkadaslar gemiler çesitli sebeplerle su alir, bosaltirlar. Orada su alip buraya geldiyse (ki en cok rastlanan sebep bu) farkli turler farkli denizlerde ortaya cikabilir. Bu komplo oldugu anlamina gelmeyecegi gibi zaten kimse de isik hizinda cogalmaz.

  Ozet: mal misin kardesim?
  4 -1 ... deniz sacli kiz
 7. 7.
  Üç tarafı denizlerle kaplı şu ülkede, bir kere de hayırlı bir haber olmaz mı arkadaş! dedirtir.

  Denizlerimiz kirlendi, yok efendim balık bitti, yok troller denizlerin canını okudu, yok yakıt sızıntısı, şimdi de aslan balığı!?

  Aslan balığı ne ola ki?!
  Neden lufer, somon akını değil de, aslan balığı?!
  Kime ne ettik biz!
  Kimin ahını aldık eyy ulu tengri?!
  7 -2 ... zeytinyagli dolma kalem
 8. 8.
  dış mihrakların oyunu.
  1 ... keepx