1. 1.
  Yurdumuzun batısında alan bakımından 5. büyük bölgemizdir. Kuzeyinde Marmara ,doğusunda iç Anadolu ve güneyinde Akdeniz Bölgeleri vardır. Batısında ise ismini aldığı Ege denizi bulunmaktadır.
  3 ... panstar
 2. 2.
  Yurdumuzun batısında alan bakımından 5. büyük bölgemizdir. Kuzeyinde Marmara ,doğusunda iç Anadolu ve güneyinde Akdeniz Bölgeleri vardır. Batısında ise ismini aldığı Ege denizi bulunmaktadır. Bölgedeki yer şekillerinin bir kısmı yer kabuğu hareketleri ile oluşan (Orojenez-Dağ oluşumu) kırılmalarla meydana gelmiştir. Kırılma yerlerinde yükselen yerler Horst (dağ), çöken yerler de Grabeni (çöküntü ovası) oluşturmuştur. Horst ve graben oluşumunun en fazla olduğu bölgemizdir.
  3 ... worldlike
 3. 3.
  türkiye' nin en güzel kızlarının yer aldığı bölgedir.
  (bkz: izmir)
  (bkz: muğla)
  8 -1 ... legend of the stranger
 4. 4.
  kıyılar fazla girintili çıkıntılıdır. ayrıca türkiye'nin en uzun kıyısı burasıdır. dağlar kıyıya dik uzandığından iklimin etkisi içerilere kadar sokulmaktadır. horstla arasında menderesler uzanmakta ve buralardaki deltalar verimli ovaları oluşturmaktadır. burada yetişen ürünlerin çoğu ihraç edilmektedir. zeytin, üzüm, haşhaş, tütün, incir gibi ürünler en fazla burada yetiştirilir.
  3 ... ebegume cici
 5. 5.
  efeler diyarı
  3 ... organic.flesh.fan
 6. 6.
  (bkz: izmir)
  (bkz: aydın)
  (bkz: manisa)
  1 ... pilotmont
 7. 7.
  (bkz: muğla)ilinin de içinde bulunduğu, yemekleri ve insanları muhteşem olan, denizin ve diğer doğa güzelliklerinin bol bol yer aldığı muhteşem bölge.
  4 ... cazibe
 8. 8.
  türkiye'nin denize doğru geniş bir biçimde açılan tek bölgesidir. ülke topraklarının %11'ini kaplar.
  2 ... yett
 9. 9.
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Ege_B%C3%B6lgesi
  2 ... unique270
 10. 10.
  turizm beldelerinin yoğunlukta olduğu bölgemizdir, insanları sıcaktır, yaşam koşulları rahattır.
  1 ... gizli ozne