bugün

fenerbahçe'de kupalar kazanmış, şampiyonluklar yaşamış fenerbahçe futbolcusudur..

lefter'dir, rıdvan'dır, cemil turan'dır, aykut'tur, oğuz'dur, alex'tir..

ama bana göre alex de souza'dan başkası değildir!

lefter babaya haksızlık yapmayalım, onu ızlemedim görmedim.. gerçi cemili de görmedim..

ama profesyonel lig dilimine göre bakıyorum olaya..

bulent korkmaz galatasaray efsanesidir..

çünkü 7 lig, 4 türkiye kupası, 3 cumhurbaşkanlığı kupası, 5 tsyd kupası kaldırmış, uefa ve super kupayı kaldırmış, ş.liginde oynayan ilk takımın parçası olmuş, 2 kez ceyrek final, 1 kez yarı final görmüş!

hakan sukur g.saray efsanesidir, o da 7 lig, 4 turkıye kupası, 3 c.başkanlığı, 5 tsyd, 1 uefa kupası, ş.liginde ceyrek final görmüştür..

hagi 4 sene ust uste sampiyonluk, 2 turkıye kupası, 3 tsyd kupası, 2 cumhurbaşkanlığı, ş.ligınde ceyrek final, uefa ve super kupa görmüştür..

keza arif, okan, suat, tugay, umıt davala, popescu, taffarel, hakan unsal, ergın penbe hepsi tonlarca kupalar kazanmış, basarılar yasamış efsanelerdir..

ama ben fenerbahçe tarıhınde boyle bır efsane goremıyorum..

38 gol atmış 7-8 kez gol kralı olmuş metın oktay, avrupa da top oynamış, lig sampiyonlukları kazanmış metin oktay'ımız var dıye...

lokal basarıları olan lefter'i efsane yaptıkları yetmiyormuş gibi,

kendilerinin efsanelerı olmadığından vefasızlık yapamadıkları için, galatasaray'a bok atanların uzuntusunu anlıyorum..

efsane denılen rıdvan; 1987'de gelmiş, 1994'te kadro dısı bırkaılarak futbolu bırakmıştır.. bu 7 senede sakatlanmadan oynadığı tek sezon 1988-89 sezonudur..
fenerbahçe'de yasadığı başarılar;

sadece 1 lig şampiyonluğudur!! avrupa kupalarında 7 tane yıyen takımın parcası olmasını falan saymıyorum..

istanbulsporda futbolu bırakan aykut kocaman ve adanasporda bırakan oğuz çetin 1988 yılından 1996 yılına kadar 8 yılda 2 lig şampiyonluğu görmüştür.. fransız cannes takımından 2 maçta 9 gol yıyen, sıgma'dan 7 gol yıyen takımın parçalarındandır..

başka efsane?

selçuk yula mı 1979-1986 arasında 7 yıl oynamıştır..

yasadığı şampiyonluk ve kupa sayısı 2şer'dir!! futbolu galatasaray'da bırakmıştır!

başka son 20 yıla gelelim, boliç mi efsane?

havaalanında dövdüğünüz!

yoksa kovdugunuz rustu recber mi?

kısaca bır selçuk sahın kadar formasını terletmeyen adamları kulübün efsane eksiğini gidermek için ilahlaştıranların safsatasıdır..

bir tek efsane vardır o da alex de souza.. onun da nasıl gönderildiği ortada..

bugun yırmı yaşındabır genç efsane futbolculara bakmak ıstese, fenerbahçe'de en çok oynayan adamlar kım dese;

seref has'ı, lefter'i,cem pamiroğlu'nu görür " kım la bunlar" der..

alex'i ise tanır...

galatasaraya bakınca ıse;

hakan şukur'u, bulent korkmaz'ı, arif erdem'i görür..

1930'larda oynamış adamlara esane dıyıp durun siz..
Guizadır tabiki.
Guiza, evet evet.
(bkz: jay jay okocha)
güncel Önemli Başlıklar