1. 2.
  öğrenci olmamak yeterlidir.
  ... kivilive
 2. 2.
  öncelikle kaynama suyuna yağ atacaksın ve makarnayı cinsine göre(üzerinde yazan pişirme tavsiyesine) pişireceksin. Bazı makarna 5 dakikada, kimisi ise 10 dakikada pişer. Makarnanın suyunu süzdükten sonra soğuk suya tutmak gibi bir hata yapmayacaksın, suyunu süz makarnayı kenara al, artık ondan sonra üzerine beğenine göre sos hazırladıysan onu ekleyeceksin.

  Makarna soslarını hazırlarken su kullanmanız gerekiyorsa da makarnayı haşladığınız suyu kullanmayı öncelikli olarak tercih edin.

  ketçap, mayonez vs gibi salak salak şeylerle canım makarnayı ziyan etmeyin. biraz zahmete girin gerçek domates, sarımsak, fesleğen kullanın mesela. emeğinizin karşılığını alacaksınız.

  son olarak da, azıcık pahalı ama italyan makarnaları lezzet olarak bizimkilerden daha iyi.
  2 ... ecinni
 3. 3.
  Makarna suyunu tencereye koy biraz isininca suya yağ ve tuz ekle. Su kaynayinca icinde makarnayi at 12 dk pişir. Daha sonra suyunu süz ve soguk su ile makarnayi soğut.

  Yogurtlu Sos için:

  Bi tavaya yağ koyup ocağın altini kisik ateste ac. Bir tatli kasigi kadar salcayi yagda erit daha sonra bir tatli kaşığı kadar icine kurutulmus nane kirmizi toz biber atıp yagda kavurun. Daha sonra makarnayi porsiyona koyduktan sonra uzerine yogurt döküp sosu da yogurdun uzerine dökebilirsin. Dilersen yogurdu sarimsakli da yapabilirsin. Bilale anlatir gibi anlattim artik afiyet olsun*.
  3 ... x e deger veren adam
 4. 4.
  ev yapımı olması, sarımsaklı yoğurtlu olması kafidir.
  ... selia