bugün

insan gibi yaşadığımız dönemler. Mahalle kahvehanelerinde bile bira vardı.
Arkadaki abla taşmış zamanının taşı. Şimdi petrol olmuştur. Evet.
Bakmak ne kadar önemli değil mi. Ben bu fotoğrafta taşa oturmuş oyun oynayan çocukları gördüm mesela.
ülkemizdeki sarhoş erkeklerin favori birası. aklımda hep şu soru vardır; neden tuborg daha iyi olmasına rağmen efes birası tuttu?
Basket kulübünün adiyken siyasetçiler zorla degistirdi. Akabinde reklamlar yasaklandı.vergiler insanlık dışı seviyelere yükseldi.

Umarim can çekişen bu sektöre birileri el atabilir. Hırsızlığı arsa ulaşmış adamlar alkol üzerinden siyaset yapıyor kavas herifler.
Rönesans tablosu gibi fotoğraf. Önce türbanlı teyzem ve kızı çay içiyor, arkada beyazlı hannibal lecter biraya vuruyor, hemen çaprazında 2 cia ajanı havasındaki dayılar demleniyor, onların yanında uma thurmanvari abla karizmasıyla yargı dağıtıyor hey gidi günler hey.
yobazlara rağmen şampiyon efes pilsen.
Girtlak yakan tombul sise.

Babalarin birasi.
benim için tombul şişedir çok severim . pastörsüz serisi vardı bir de oda güzeldi.
darklar geldi geçti neler neler.
2010 yılına kadar (yanlış hatırlamıyorsam) türk fukara alkol tüketicisinin dostu olan, sonra muhafazakar hükümet tarafından ürünlerinin üzerine bir yığın vergi bindirilen bira markası.
içim zevkine müdavim olduğum alkolkü içecek.