bugün

sarhoşken yapılan eylemlerden biridir. sarhoş kişinin kafası bozuktur ve içki içerken kafayı dağıtmak adına kendine farklı uğraşlar aramaya başlar. hemen o şişenin kağıdı görür ve yırtma işlemine girişir. kimisi bir çırpıda sökerken, kimisi şişeden kağıdı yavaş yavaş ayırır.
Bira şişesinin manevi değerini kaybettiren eylem.
dikkatli bir gözlemcinin hemen farkedeceği durumdur. yanlız farkedeceği durum bu eylemi yapanın sigara içmemesidir genellikle sigara içmeyenlerin bu eylemi gerçekleştirmesinin nedeni tahminen elinin boş kalmasıdır. öyle saçma saçma şeylerle uğraşır. hoş sigara içmek ne kadar mantıklı tartışılır.
yırtmadan çıkarmaya çalışanlar çoktur. şişe dolapdan değilde kasadan verildi ise işleri zor
genetik kalıtım yoluyla aktarılır.
Bira ile çakır keyif olan kişi, kız arkadaşına yeltenemediğinden, her daim yanında olan sadık dost birayı soyar. Ey Bilinçaltı !! sen nelere kadirsin...
bir rivayete göre efesin tombul şişeleri *yıkanıp ondan sora doldurulsun diye yapılan eylemdir.
oturmuşken alsancakta tombul efesin buzgibi tenine değen o kağıt parçasının biradan ayrılmasına bir yardım eli uzatmakta diyebiliriz aslında. *
ortamdan canınız sıkılınca yapılan eylem, kendinizi soyutladığınızı gösterir bi yerde.
tek parca halinde cikartilani makbuldur.
Bira sisesine yapilan bu muamele, bazi ulkelerde seninle sevismek istiyorum anlami tasimaktadir.

Bilmekte yarar var, hayatta bilginin ne zaman ise yarayacagi belli olmaz,Efes Pilseni bilmem ama Newcastlein kagidinin soyuldugu ani unutmak istemiyorum.

(bkz: sakla samani gelir zamani)
yapıştırılan her bira kağıdı için bira fabrikaları bağış mı yapıyormuş, vergi mi veriyormuş ne, öyle bir şey duymuştum. yediler bizi galiba ama bira şişesi kağıtlarını bildiğim bir çok insanın bu eylemi gerçekleştirmesinin sebebidir bu söylence.
nedendir bilinmez ama çok zevkli bir hadisedir. o yılların eskitemediği şişenin üzerindeki kağıdı yırtmazsanız olmaz.
o kağıtları âmâ ların yapıştırdığı iddia edilmektedir... ne kadar bozuk şişe gönderilirse o kadar iş çıkarmış onlara, o kadar da para kazanırlarmış... hatta bir arkadaş takıntı yapıp zorla yırttırırdı bize...
hüzün verici bir detaydır. bazıları çok sever o kağıdı söküp atmasını, "sökme canım, sökme canım kardeşim" demek istersiniz, konuşamazsınız, kendi biranızın içinde gömülür gidersiniz.
hayatına reklam almayı reddetmektir. yalnız unutulur ki o bir kara şişedir ve herkes onu tanımaktadır.
içilen ortamdaki diğer insanların şişeleriyle karışmasın diye yapılan ve insanı, o kağıdı tek parça halinde çıkarmaya çalışma tribine sokan bir eylemdir.
içki masasındaki küllüğün dolmasını sağlayan durumdur.
güncel Önemli Başlıklar