bugün

Her bira üretildiğinde tazedir zaten, bu kardeşiniz o taze bira için gidip efes pilsen tesislerinde bira içti.
buralarda varsa denerim bu akşam. duyduğuma göre bir hayli üretimi zor olan bira, dağıtım vs. açısından bu kadar zorluğun altından kalktıysa bize keyifle içmek düşer.
dün denedim, gayet güzeldi, içimi falan çok hoş. tadı yumuşak kokusu da bir hayli cezbedici.
(img:#1048871)
buralara geldiğinde ilk deneyeceğim bira.
uğraşmış yapmış adamlar içmezsek olmaz.
oha taze bira mı? Haydaa, ulan bir keresinde belçika da denemiştim, yıllardır tadı damağımda kalmıştı. Türkiye'de üretebilecek firma var mı yok mu bilmiyordum, demek efes yapıyor vay be. Efsane bir şey bu, o taptaze birayı bir kere koklayın derim. Kokusu bile sizi cezbetmeye yetecektir.
daha önce hiç denemedim ama deneyenlerden duyduğum kadarıyla mutlaka denenmesi gereken bir şey, taze biraymış. Tadı kokusu kıvamı nasıl merak ediyorum mutlaka deneyeceğim ilk gördüğüm yerde.
Biraz araştırma yapınca aslında övenlerin de öyle boş boş övmediklerini gördüm. Üretimi kolay bir şey değilmiş. Yani anca bu yükün altından kalkabilen markalar üretiyormuş. Efeste demek yapabiliyorsa.
dün akşam fellik fellik arayıp bulamadığım bira.
Efes pilsen pastorsuz eşsiz bir şey olmuş daha önce taze bira icmistim ama bu ondan da taze sanki az evel yapılmış gibi.
dün akşam arkadaşım getirdi gelirken. önce biraz ön yargıyla yaklaşsam da ilk yudumla beraber budur dedim. sahiden de budur, çok güzel olmuş. bu yaz tek içeceğimiz efes pastörsüz...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.