bugün

657'ye tabi memurlar gibi sıkıcı hayatlara sahip olan ve bu sıkıcılığı 'efendilik' olarak tanımlayarak prim yapmaya çalışan renksiz, özgüvensiz, yaratıcılıktan uzak tekdüze erkeklerin; 'vay efendim kızların efendi yerine piç erkek tercihi, vay efendim siken yaranıyor, vay efendim kendileri kaybediyor' gibi baştan sona ajitasyon, dram, sıkıcılık ve teselli kokan ağlaklıklarıdır.
(bkz: mağdur edebiyatı)
Alfa olmamalarından kaynaklanır.
valla tercih edilmekten yorulan birisi olarak tamamen aciz olarak gördüğüm erkeklerin yaptığı olaydır.

ulan sen dolmuş şoförü gibi göbekle gez, cüzdanında benim bahşiş diye vermeye utandığım para ile geziyorsun, altında bırak arabayı cebinde ki ulaşım kartında bile para yokken ne bekliyordunuz erkekler ? tüm kızların sizle beraber olmak için sıraya mı girmesini. hadi len fakir ve çirkin erkekler ne hak ediyorsanız onu yaşıyorsunuz.

Aynen coni.

görsel
Ben kiz olsam efendi erkek tercih etmem. Efendi erkegi napicam abi. Ne desem tamam askim olur askim ederim askim afedersij askim he askim. Bu ne abi azcik fevri olcan falan. Ben gibi olun azcik.
Bitmek bilmeyen bir klişe daha olan ağlaklıktır. Bu dönemde hala Nokia 3310 satmaya çalışmak gibi bir şey. Tutmuyor kardeşim bu devirde efendilik, neden despotluk yapmak için direniyorsunuz ki?
https://m.uludagsozluk.com/e/39633503/

Bak bakalım efendi erkekler ot gibi mi yaşıyor.

Kültürel anlamda sizden daha hareketliyiz.
Şair burda içkiyi, kumarı övmüş. Enteresan.

Renkli bir insanım. Efendiyim ama eğlenmesini de bilirim. Sadece sözlükteki kızları anlam veremiyorum. Yani 2 tane mesaj atıp yok olacaksan ortadan neden açık oyluyorsun ki? Ne yazacağım sana destan mı? Nasıl bir beklentin var anlamadım ki. işte bu yüzden artık pek yazmıyorum kimseye. inanmıyorum çünkü onlara.

Normal hayatımda böyle bir şey söz konusu değil.
dürüst bireydir. ağlak olmak da çekmesi gereken çiledir. her iyi şeyin bir bedeli vardır.
Erkek adamın sigarası olur demek ha.
birilerinin beni tercih etmesi için kendimi değiştiremem. ben böyle özelim.
efendiliği bozmak için bir bahane değildir...
Bu benim lan semaverden çay içmeyi severim ve kiz arkadasim yok.
adam erkek dediğinin içkisi olur, sigarası olur, kavgası olur, çapkınlığı olur, kumarı olur, gece hayatı olur yazmış ya ahaha.
arkadaş erkek olmakla hayvan olmayı birbirine karıştırmış herhalde erkek olmak demek zararlı şeyleri yapmak demek mi oluyor? zaten şu erkek dediğin şöyle olmalı kadın dediğin şöyle olmalı tarzı laflara da sinir oluyorum önce insan ol sen önemli olan o. başkaları için de değişme beni şöyle daha çok beğenirler diye saçma sapan şeyler yapmaya çalışma.
elinden hiçbir iş gelmeyen, kendini beğenmiş, seneler geçse de kaybedenler kulübü tribinden çıkamamış ukala erkek beyanı. bohemlik bir erdem değil size bunu öğreteceğiz, 20'li yaşlarınızda barlarda çalışıp sabaha karşı o gece tanıştığınız bir kadınla pis ve dağınık evinize dönmek tatlı gelebilir canım kardeşim, ben sizin 40 yaşında hala o barın arkasında bira basan halinizi de gördüm, hiç de memnun değildi.

ayrıca kıstasa bakar mısınız? efendiliği mehter takımı dinlemekle eşleştirmiş. bravo doğrusu.
Alkolik erkek beyanı daha doğrusu erkek müsveddesi.
Anlayamadığım bi aptallığı gün yüzüne çıkarmış bi başlıktır.
Aglayacam tabi amk. Servisle mavi yakali isimize giderken patronun oglu son model arabasi ile yatta selfie yaparken, yanindakilerden bahsetmiyorum bile. Aglayacam amk.

Yengec erkegi boyle buyurdu.
efendi erkeklerin tercih edilmemesinden sonra ki ağlaklığı yoktur, edebiyle kendi kendine sergilediği bir ağırbaşlılığı vardır. yani öyle de olmalıdır. erkeğin tercih edilmedikten sonra ki ağlak duruma bürünmesinin efendilikle bir bağdaştırıcılığı, ilgisi falan yoktur. elma ile armutu birbirine karıştırmayın. gerçekten efendi olan, efendilik kıstasını bu gibi işlere bağlamaz bağlamamalıdır. mesela kadınların da, ah ben o erkeği nasıl kaçırdım pişmanlığının dile getirilmesi olabiliyor iken, erkek tercih edilmedikten sonra ağlıyorsa, o efendiliğin tezahürü değil, cesaretsizliğin, sümsüklüğün tezahürüdür. efendilik apayrı bir olaydır.
Tamam ulan. Beni tercih etmeyin. Oldu mu?
30 yaşına gelince yavşarsınız efendi erkeğe.
efendi erkek ağlaklık yapmaz işini sessiz sedasız halleder.
piç erkekler gibi yaptıklarını birilerine anlatma çabası içinde değillerdir. skor peşinde koşmazlar. kalitesi vardır piçler gibi bayağı olup herkesle bişeyler yaşama derdinde değillerdir.

ağlak varsa onlar çirkin ve asosyal olup bunu efendilik zannedenlerdir. ellerinden gelse her boku yemeyi düşünürler ama muhtemelen hayatları boyunca da ağlak kalacaklardır.