bugün

efendi erkek yoktur sinsi erkek vardır.
Genel olarak özgüvensiz göründükleri için. Özgüven sahibi efendi erkeği reddeden birini görmedim daha.
genelleme yapmak gerekirse türk kadınlardan hep, ortalama veya ortalama altı ilgi gören bir erkek oldum ve şu yaşıma kadar(24) hoşlandığım her kızdan doğrudan red yedim. ayrıca çok düz veya sıradan olduğum gibi iltifatları(!) da hanımlarımızdan bolca duydum. yani türkiye'de efendi erkek kategorisine giriyorum sanırım.

neden türkiye'de dedim, çünkü gözlemlediğim kadarıyla toplumların medeni olduğu memleketlerde durum daha farklı.

gelişmiş topluluklarda hanımlar, marjinal görünme, aşırı sosyalim havası oluşturma, ortamın kızı olma ve yahut ilgiyi üzerinde toplama gibi kaygılar taşımıyorlar. Bu yüzden sizin de ne kadar tanınır, ne kadar dikkat çeken biri olduğunuzdan çok, ne kadar iyi bir insan olduğunuzla veya fikirlerinizle ilgileniyorlar.

ne zaman yabancı hanımlarla iletişim kurmaya başladım o zaman işler değişti. muhabbetlerimizde yana yakıla babasının vurdum duymaz hallerinden sitem eden bir rus hanıma, babası hakkında raskolnikovlu ince bir gönderme yaptığımda çok hoşuna gitmişti ve bana daha farklı bakmaya başlamıştı. oldukça güzel bir fin hanımla, atam sayesinde tanıdığım grigory petrov hakkında konuşmuştum ve o şekilde sohbet ilerlemişti, teşekkürler atam! bir danimarkalı ve başka bir rus kızla sadece basit bir "lady is first" durumu ile merhaba diyerek tanışmıştım. bunu türkiyede yaptığımda genelde hanımlar saçlarını arkaya doğru atıp, beden dilleriyle, seni umursamıyorum mesajı vererek gözden kayboluyorlardı.

yabancı hanımlarla anlattıklarımın dışında da birçok deneyimim oldu.yaşadıklarım gösterdi ki, halkların gelişmiş olduğu yerlerde "efendi erkek" değil "iyi ve saygılı bir insan" kategorisindeymişim.

dolayısıyla başlığın "türkiye'de efendi erkekler neden reddedilir" olarak değiştirilmesi daha doğrudur.

sonuç olarak,devamlı reddedidiğim için kendimi zaman zaman çok üzerdim. benim gibi yapmayın. kendinizi de suçlamayın, kadınları sizin beğenmediği için de suçlamayın. çünkü herkes istediği hayatı yaşamakta özgür. eğer "bad boy" veya görgüsüz, gürültülü insanları daha çok seviyorlarsa, bu onların tercihidir. bize saygı duymak düşer.

sadece sabredin ve kendinizi geliştirmeye devam edin, üzmeyin lan kendinizi. bir gün sizi sevecek insanlarla yaşayacaksınız.
çünkü efendidir. Efendi erkek, kadınlar tarafından ezik, asosyal bulunur. Pek kadınların ilgisini çekmez. Kadınların ilgisini züppe, sağda solda takılan, boş gezenin boş kalfası, şerefsiz insanlar daha çok hoşlarına gider. Bir de böyle ayı gibi sahiplenip, kıskanç olursanız sizi daha çok sever. Kıskançlığıda üst seviyelerde yaşayacaksınız. Ayrıca her kavgada sert davranacaksınız, ona da bayılırlar. Bir de ''ya benimsin, ya kara toprağın'' dedin mi tamamdır.
Lise hayatında da, üniversite hayatında da bu böyledir. Efendi, çalışkan adam ancak hocaların dikkatini çeker. Eğer işteyseniz patronunuzun belki dikkatini çeker. Onun dışında kadınlar yukarıda yazdığım erkek tiplerinden hoşlanır.

istisna olanlarda vardır elbet ama onlarda çok ama çok azınlık bir gruptur.
Her erkek kendisini efendi sandığı için reddedilen her erkek aynı şeye sığınıyor:
"Efendi erkek reddedilir."

Sevilemeyen, içe sinmeyen, seni çekmeyen reddedilir kadın ya da erkek fark etmez.
Ne kadar efendi olursan ol suratina 2. Kez bakabilmeli insanlar.
Çünkü deve dikeni sever.
tarafımdan reddedilmezler. efendi insanları severim, illa aşk değil bu tür kişilerden çok güzel dostluklar da çıkabilir.
çünkü efendi erkek sıkıcıdır. macera peşinde koşmaz. kıskanıp tartışma çıkarmaz sık sık. sonuç olarak heyecanı eksiltir efendilik.
Çünkü sıkıcılar eğlenceli bir intiba bırakmıyorlar uyanık değiller önemli olan içinizin efendi olması.
tehlike sevmek gibi bir gerizekalılığımız var. efendilik sıkıcı olabiliyor bir süre sonra.
reddeden kız ya da kızların kendileri efendi olmadıkları içindir ee herkes kendi kafasına uygun olanı ister demek ki o kız da picin teki efendim.
Bünye olarak afedersiniz serseri tiplere alışık olduğumuz için o panikle reddediyor olabiliriz. Try again.
Efendi adam, doğru insanı bulsun diye.
kızların reddetmekte haklı olduğu erkektir. efendi erkek yoktur özgüvensiz erkek vardır. her erkek içinde az da olsa piçlik barındırır fakat özgüveni olmadığı için yapamaz. ıkına sıkıla kıza teklif eder hadi kız da kabul etti diyelim ee sonra özgüvensizlik başa iş açar kız sonra basar tekmeyi olay özgüvende bitiyor.
Efendi olmanızla alakası yok. Sizi de seven doğru düzgün hanım kızlar oluyordur muhakkak ama onda etkileyici birşey bulup da sevemiyorsun işte. Zorla olmuyor ki bu duygular. Biz de çok sevmiyoruz yani her an terkedebilecek piç erkekleri.
ezik ve sıntır oldukları için.
kadına bağımlı olmasa dahi bağımlı gibi durduğu için. ben olmasam bu verir yaprağı yedi diye düşündürürseniz kızı, karakter sorunundan değil de sorumluluk almamak için tekmeyi basar.

kafam dalgın biraz, pek tanımlayıcı yazamadım. ama anladınız siz.
öyle bir şey yok. efendi erkek pek reddedilmez, sadece daha az teklif eder.
Yahu ben hrp diyorum bak ben efendilikle oküzlük arasından git gel yaşayan birisiydim
Şuan öküzün alasinı yapiorum nedenmi çünkü umudu kesdim bunun icin kaybedicek biseyim varmı yok
Hem emin olun bu hareketlerim bazılarının hosuna bile gitmaye başladı.
sözlükte devam edegelen aptalca bi söylem.

efendi erkekler reddedilmez dostum- efendi erkekler genellikle aranır bulunur ve evlenilir. efendiden kastınız iktidarsız falan diilse, hiçbi şekilde reddedilme durumu olmaz.

konuşmayı bilen erkekler, genelde kadınları elde eden şahıslar olurlar.

bu mantık yanlıstır.
Kibarlığı sırf kadınları etkilemek, kadınlara nispet yapmak, yalakalık için yapan kitle reddedilir. Bir kadın uzaktan izlediği adamın yaşlı bir amcaya yardım etmesini itici bulmaz, bulmamalı.
efendi olmak ve pısırık olmak arasındaki ince ayar tutturulamadığı için olabilir.
Efendi erkeğin bulunduğu ortamda popülaritesinin olmamasıyla alakalı durum.
Haliyle kızlarda piç diye tabir ettiğimiz ortam çocuğu, yalaka erkekleri çekici buluyorlar.
Kızların malligindan.
Ne kadar kiz var salak kaba kro işsiz serseri piç erkekle .
Sonra yiyip dayağı oturuyorlar.

Bakın bunu ben efendiyim kizlar beni secmedi diye demiyorum.

Etrafımdaki düzgün erkekler boşta . Ne kadar hırsız yalancı şerefsiz tip var kizlar peşinde.

Sonra o kizlar gelip dert yanıyor bize.
Hassiktir ordan.