1. 1.
    Bu konu nesilden nesile aktarılmış bir mesele. Şimdi efendi erkek dediğimiz kişileri tanıtan çok fazla kelime var. Asosyal, içine kapanık, saf, tırsak, iletişim kuramayan vs. vs. Çoğunlukla olumsuz yakıştırma yapılan tipler. Yavşak dediğimiz tipler de her ota boka kendini sokmaya çalışan kızların gülüşü için kendini satan tipler. Karşılaştırma yaparsak kim kazanır ki?

    Efendi erkek dediğimiz kesimin adı var ortamda. Örnek gösterilirler. Efendi, temiz, saygılı çocuk diye. Say say bitiremezler yani. Bu da itibar demek. Fakat yavşaklar için bu geçerli mi. Hayır, en azından saygı görülmesi gereken ortamlarda bu kesimdeki insanlara göz ucuyla bakarlar aşağılarlar. Karı kız kanki ortamlarımda zaten saygı diye bir şey olmadığından onlar için pek sorun da değil açıkcası.

    Yavşak erkeklerin genel anlamda iletişim kurmaları çok yüksek düzeyde. Hele bunları kız ortamına soktun mu yapmadıkları muhabbet gırgır şamata kalmaz. Sıkıcı değillerdir ama efendi erkek için bunlar geçerli değil. Atıyorum bu tipi bir partiye sok sadece oturur meyve suyunu içerken etrafa bakınır sessiz sessiz. Yavşağa bakıyoruz 8.birasını içiyor.

    Genel olarak böyle. Bana göre ikisinin ortasında olmaz lazım yapılabiliyorsa. Hayatı dolu dolu ama edepli yaşamak lazım yahu!
    ... o1no1