1. 1.
    eyleme geçmeden sonuç bekleyen tiplere verilmek istenen tavsiyedir.

lütfen aptallığınızı "biz efendi erkeğiz" cümlesi altında gizlemeye çalışmayın. bu savunma mekanizması genelde mühendislik öğrencisi itemidir.

"ben bu hayatta bir işe yaramıyorum,

bir fikrim yok, bari okuyup mühendis olayım,

utangacım, tırsıyorum. ama yine de ne hikmetse kızlar benim gibi bir mühendis adayı yerine iletişim okuyan piçlere bakıyo. çünkü ben efendiyim. kızlar piç erkeklerden hoşlanıyo,

o piç çocuklar mezun olamayacak ve işi olmuycak ama ben kızlarla vakit geçirmek yerine okulumu okuycam ve çok para kazanıcam."

diye diye diye kendini kandıran basit düşünen vatandaşlar ulan bu erkekler.

kardeşim bak.. piç dediğin tip piç değil aslında. sadece aklı başında, çevresine karşı dikkatlı olan algıları açık insanlar. sadece kadınları iyi tanıyorlar. ama yine deme "kadınlar piç erkekten hoşlanıyo. bu yüzden bu erkekler piç davranıyo" diye ordan atlayıp.

yahu kendinizi kandırıyorsunuz. utangaç ya da kendine güvenmeyen insanlarsınız işte. problem bu. işte bu yüzden sizin gibi mütevazı insanlar sayesinde birileri hep birilerini yönetiyor. biraz olsun kendine güvenen ve bu sayede ön plana çıkan insanlar bu sayede mütevazı insanlar arasında poplüer oluyor, değer görüyor. yani siz içi boş olan birilerini gözünüzde büyütüyorsunuz.

bir kadına tanrıymış gibi ya da uzaylıymış gibi davranırsan aptal yerine koyulursun. ben de aptal derim açıkçası.

nitelikli, donanımlı değil herkes. kadınların hepsi de öyle mükemmel değil. gözünüzde büyütmek yerine az kadın dilinden konuşmayı öğrenin. vaktinizi de alan bir şey yok! bu kadar niteliksiz olmayın.

uzun süre hem birçok kız arkadaşım oldu hem de işlerimi gayet iyi bir şekilde yönettim. yeri geldi öyle hinlikler yaptım ki 3 kızla aynı anda görüştüğüm oldu. ama gel gör ki bu da gereksiz bir şey. siz de gözünüzde büyütmeyin ne olur ya.

az dışarı çıkın kardeşim.. selam verin insanlara, çekinmeyin. saçma kalıp espriler yerine kaliteli espriler üretin, insanları güldürün ve gülün. eğlenmeyi öğrenin. iletişimi öğrenin böylece. bu işler yaparak gelişiyor. kimse doğuştan mükemmel değil. uzaktan izlemeyi bırakın artık!

iletişim özürlüsü olup da bon ofondo orkoğom diye gezinmeyin ortalıkta.
    3 -4 ... plutonun hakkini savunan adam
  2. 2.
    Pısırıklığını efendilik diye kakalama millete.
    1 -1 ... sonbakis