1. 1.
  Bir Türkiye gerçeği.

  Doğduğundan itibaren ailesi buna gereksiz bir koruma gösterir. Daha ufakken arkadaşları ağaçlara duvarlara tırmanırken annesinin düşersin tembihi yüzünden arkadaşları gibi erkeksi yeteneklerini keşfedemez. Bu yüzden zamanla diğer çocuklar tarafından dışlanır.

  Ergenliğe basar, ailesinin gereksiz azarlamaları ve kısıtlamaları yüzünden özgüven sıfırdır. Ergenliğin bitişine kadar Diğer arkadaşları kadar aktif olmamakla birlikte kızlar tarafından sanki erkek değilmiş gibi bir muamele görür. Hatta kızlar efendi adamdan "ya cesaret bulup da bana açılırsa" diye korkarlar, bu yüzden arkadaş, kardeş ayağı yaparlar. Çünkü kendilerine iyilik yapacak ama Duygusal bağ da kurmayacak bir enayi lazımdır.

  Ve gelgelelim en büyük avuntuya, efendi adamlar evlenirken tercih edilirmişmiş. Sanki piçler evlenemiyormuş gibi. Evet aslında doğru, ne kadar dallama varsa vurduran hanım kızımız evlenirken efendi adam ararlar. Efendi adamın elalemin artığını lütuf olarak görmesi meselesine hiç girmiyorum, mesele evliliğin nasıl olacağı şu an. Evet, elaleme vurduran hanım kızımız efendi adamı kıskacına alıp evlendi. Peki sor bakalım, onu bir erkek olarak çekici bulduğu ve ona değer verdiği için mi, yoksa iyi bir maaşı, karısına sadık, çocuklarına güzel bir baba olabilecek potansiyelde olduğu için mi? Cevabı biliyorsunuz. Böyle bir evlilik gerçekleştiyse erkeğin yaşayacağı sıkıntılar öyle böyle değildir.

  -Evlenirken yapılan gereksiz israflar çok daha fazla olur, çünkü hanım kızımız kocasına değer vermediği için kocasının o parayı kazanırken harcadığı emeği önemsemez.

  -Evlilikten sonra hanım kızımızın israfları devam eder, mutlaka o orospu arkadaşlarına "kocam bana şunu aldı" diye hava atmalı. Hanım kızımızın egosu bizim efendi elemanın para kazanmak için sarf ettiği efordan daha önemli çünkü.

  -Bizim elemanın fazla baskın bir kişiliği olmadığı için hanım kızımız her daim onu salak yerine koymaya devam edecektir.

  -Eğer ki bizim eleman olur da işini falan kaybeder ise evliliğini de kaybeder. Çünkü en başında dediğim gibi, adamın hiçbir değeri yok hanım kızımızın gözünde.

  Bu yazdıklarım önceden piçlere vurdurup sonradan efendi adamla evlenen ne kadar kız varsa hepsi için geçerlidir. O efendi adamı zaten hiç çekici bulmadı, bundan sonra da bulmaz.

  Efendi falan olmayın kardeşim, eğer ki aileniz sizi efendi yetiştirdiyse ve bu boktan kurtulamıyorsanız aynı hatayı çocuklarınızda tekrarlamayın.

  Ortadoğu coğrafyasının temel kanunlarından birisidir bu, efendi demek kaybeden demektir.
  5 ... sacma sapan konusan adam