1. 1.
    Ben henüz bir örneğini duymadım ve rastlamadım.
    Galiba bay kemal yine bizi kandırdı.
    3 -1 ... sozleriyle alkis alan yazar
  2. 2.
    400'ü vermediğimiz için reis naz yapıyor. ondan açmadı kıraathaneleri.
    1 ... masklavi
  3. 3.
    seçimlerden sonra adeta unutuldu.

güya bunlar millet kıraathaneleri yapacaktı da, bizde okey oynayacaktık.

hani nerede? bunlar hep o gılışdarın başının altından çıkıyor, çok şükür ki millet bunu görebiliyor.
    3 ... sakso cektiren adam
  4. 4.
    içeriden aldığım istihbaratlara göre kekler depolanmış çay stokları yapılmış bu aralar kıraathanelerin ön kısımları ve arka bahçeleri yuvarlanmaya müsait hale gelebilmesi için tümseklendirme ve yeşillendirme çalışmalarındadır.
    4 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    Aynı metnin Google da aratılması sonucu cevabı bulunabilecek sorunsaldır. Zira Yaklaşık 10-12 ilde açılmış, fazlası da olabilir.
    Hep diyoruz ya ak partinin böyle güle oynaya iktidar olmasının en büyük nedeni zayıf muhalefet diye, işte tam olarak böyle bir şey.
    Gerçekleşmeyen vaatlerin tartışılması yerine gerçekleşen vaatlerin gerçekleşmediği iddia ediliyor.
    Gerçi size kızmıyorum, bizzat ana muhalefet liderinin defalarca araştırmadan konuşup rezil olmuşluğu varken normaldir.
    6 ... kedilerinbabasi
  6. 6.
    bizim köyde açılmayacaksa sabah çalıştıktan sonra sıcacık kıraathanede free tarçınlı kek ile free çay içemeyeceksem nasıl çıkacak bu karanlıklar aydınlığa ha?
    ... meruem
  7. 7.
    kıraathane konusu işin en son kısmı.

mevcut iktidarın vaatlerinin %70'i gerçekleşmemiştir. bulunduğum yerde mevcut iktidarın üyesi bir belediye başkanı var. önceki yerel seçimlerde vaatlerini sıraladığı turuncu kapaklı bir kitap verdi bildiğin eskinin telefon rehberi gibi. yapılan her şeyi not edeceğim dedim, yapılmayanları yüzünüze söyleyeceğim dedim. tamam dedi. afişler basılmaya başladı baktım projelerimizin %96' sını gerçekleştirdik diye. açtım baktım %15-20 arası gerçekleşme payı var. projelerin neredeyse hiç birini yapamamış. başlayamamış bile. sürekli toplantılarda denk geldiğimizden bir gün gittim projelerin %96' sını gerçekleştirmişsiniz ben sayıyorum %20' yi geçmiyor dedim. ya o proje karayollarına takıldı, onun ihalesinde sıkıntı çıktı, dsi taş koydu, il özel idaresi şöyle yaptı böyle oldu. olan projelere bakıyorum hep arka mahallelerin ara yollarını asfaltlamışlar, taş döşemişler, bir de çocuk parkları yapmışlar.

kısacası algımızla oynanıyor. daha doğrusu oynanmaya çalışılıyor. george orwell' in hayvan çiftliği romanında yaşıyoruz adeta. rakamlar yalan söylemez. kafadan oran çıkarılmaz. insan utanır. seçim öncesi kendi kendinize bir sorun; bu mevcut başkan neler yaptı? sonraki dönem için projeleri neler?
    2 ... zeki muren in got fircasi
  8. 8.
    kolombiya'da kardeşim. ne sandın türkiye de mi?
    1 -2 ... ikinci nesil yazar
  9. 9.
    valla burada var dediğim kıraathanelerdir. belediyeyi akepeye vermemişsiniz demek ki. helal size.
    ... birbaskayerde
  10. 10.
    Keklendiniz.
    ... thelma