bugün

Bursasporun yeni transferi.
lakabı mateus olan bursasporun bir yıllığına fenerbahçe'den kiraladığı, özellikle italya'da çok yaygın olan sistemin**** türkiye versiyonu olan futbolcu.
1987 doğumlu brezilya'lı futbolcu. alex de souza'nın sülaleden olması yüksek bir ihtimaldir.
bursaspor adına galatarasay'a golünü atan genç brezilyalı futbolcu. oldukça hızlı ve çalımları etkili. fenerbahçe'nin satın alıp jest yaparak bursaspor'a kiralık verdiği oyuncu.

(bkz: gücünüze mi gitti)
artık o da bir fenerli* *
kısa adı Mateus 21 Mayıs 1987 yılında Brezilya ' nın Arapongas şehrinde doğmuştur, 1.69 cm 69 kilo. Oynadığı mevkii santrafordur. Fenerbahçe bu futbolcuyu Brezilya' nın Irac takımından trasfer ederek yetişmesi için bir yıllığına Bursaspor ' a kiralamıştır.
türkcell süper ligdeki de souza patlamasının son halkası. patlama derken kimse yanlış anlamasın *
Avusturya da oynanan hazırlık maçında hem oyunu, hem attığı gol ve hem de attırdığı gol ile Admira Wacker ile oynanan ve 2-1 kazanılan maçın yıldızı.
bir çok *spor yazarının, hakkında çok olumlu yazılar yazmasına rağmen, ülkemizdeki yıldız oyuncu merakı nedeniyle kiraya verilecek, yani bir sene daha ortaya çıkamayacak olan yetenek.
deivid yerine takımda kalırsa bu sezon fb nin 11 kişi ile oynamasını sağlayacak futbolcu.
çok yetenekli olmasına rağmen istikrarının olmamasının onun en büyük dezavantajı. bursada da bu yüzden sürekli oynayamamış oynadığı maçların genelinde ikinci yarının ortalarında oyundan çıkmıştır. fenerbahçede kalırsa büyük bir patlama yapamayacak olan futbolcudur.
ankaraspor'a kiralanan futbolcu.
geçen sezon bursaspora kiralık gelmiş, başlarda raşit çetinerin güvenmeyerek forma vermediği, o gidince döktürmeye başlayan bu sezon başında ise bülent korkmaz'ın savunma yapmıyor diyerek istemediği -ki isteseydi kira için öncelik bursaspordaydı- sonralarda ortalarda görünmeyen sağ kanatta etkili topçu. alex'in de mahalleden arkadaşıymış.
ankaraspor'da ki kiralik sozlesmesi sezonun ilk yarisinda fesh edilmistir. kendisi de o gunden beri kiralik olarak alex de souza'nin ilk takimi coritiba'da oynamaktadir.
(bkz: bee gees)
fenerbahçe'ye geldiği iraty takımında futbol yaşantısı sürdüren eski genç yetenek.
senelerdir, fenerbahçe'nin başka takımlara kiraladığı, daha sonra da "bu pişmeyecek çöpe atalım" denilerek sözleşmesini feshettiği brezilyalı.