1. 1.
  5 yıldan bu yana yok aşağıya indirdik, yok yukarıya çıkaracağız diyerek tamamlanamayan hat. seçimlerden önce asılan '10 eylül de seferlere başlıyoruz' yazıları 8 eylül de ortadan kaldırılmış, üstüne de haziran ayına yetiştirmek istiyoruz cümleleri sarfedilmiştir.
  http://www.yapi.com.tr/tu...er_Detay.asp?NewsID=48609
  2 ... serander
 2. 2.
  beşyüz evler ile küçükköy yollarının gaziosmanpaşa'ya giderken birleştiği noktada tarihi esere rastlanmış ve çalışmalar bu yüzden uzun bir süre durmuştu. aslında bu hat 2003 yılında tamamlanmıştı, ve yür üstünden gidiyordu. fakat her nedense bu hat yıkılıp, yeraltından tekrar yapılmak üzere aynı yıl yeniden inşasına başlandı. o gün bugündür hala bitmesini bekliyoruz.
  1 ... madrid ulku ocaklari reisi
 3. 3.
  trafik olmayan yolda trafik yapan hattır. şahsen o yolda şimdi ki kadar trafik hiç olmamıştı, hesapta trafiği çözmek için yapılmaya çalışılıyor. bu gidişle de daha çok çalışılacak. yıkılıp, tekrar yapılırken giden paralar da yine bizim cebimizden çıkacak.

  he işin gerekliliğine gelelim. edirnekapı'ya kadar tramway kimin ne işine yarar? zaten bütün otobüsler oradan geçmektedir, he trafik diyenler olacaktır, 3 şeritli yolu tek şeride düşmüş haliyle görenler için doğaldır. 3 şeritken bu kadar sorun yoktu.

  ayrıyetten neden sultançiftliği, hemen söyleyelim tabi ki recep koral.
  3 ... berk
 4. 4.
  17 eylül 2007 de hizmete açılacak olan tramvay hattı. ilk hafta ücretsiz, yılbaşı na kadar yüzde 50 indirim de 5 yıllık çile bonusu herhalde.
  ... serander
 5. 5.
  an itibariyle faaliyette olan hat. ilk gün izdihamından birkaç yazı:
  - insanlar sanki yeni metro görmüş köylüler gibi tramvaylara akın ettiğinden oldukça kalabalık.
  - araçlar klimasız, ter kokuları birbirine karışmış vaziyette.
  - tramvayın bittiği nokta edirnekapı değil, şehitlik durağı. otobüs durakları 200 metre ileride. dolayısıyla zaten tek köprü, gidiş geliş olan yol, yayalar yüzünden felç olmuş durumda.
  - kalabalığı fırsat bilen kapkaççılar ortalarda geziniyorlar.
  - trafikte ise pek bir değişiklik yok. minibüs ve otobüs yolcuları azalmış vaziyette.
  - sonuç: hayırlı olsun!
  1 ... serander
 6. 6.
  fenerbahçeli olan tramvay hattıymış aynı zamanda.
  -1 ... ankarakarakedisi
 7. 7.
  gaziosmanpaşa-500 evler trafiğinin yoğunluğunu epey azaltan hattır. yer altındaki kısımlar oldukça güzel yapılmış. sonunda bizim de tramvay hattımız oldu hem de jeton 75 kuruş. ayrıca edirnekapı'dan tekrar bağlanıp hattın uzatılacağı söyleniyor, hadi bakalım hayırlısı.
  ... madrid ulku ocaklari reisi
 8. 8.
  artik jetonlar yerine metal 1 ytl'ler ile calismaktadirlar. Hala tam kapasite ile hizmet verilmiyor. 3 Vagonluk duraklar var fakat 2 vagon hizmette. Sabah ve aksamlari - is saatleri - tramvaya binmek ilk 3 duraktan sonra nerdeyse imkansiz.
  ... serji
 9. 9.
  edirnekapı-topkapı tramvay hattının bugün açılmasıyla birlikte sultançiftliği'nden tramvaya binen bir kişi topkapı'ya kadar tramvayla gidebileceği hattır.
  (bkz: http://www.iett.gov.tr/haber_detay.php?nid=447)
  ... civeng
 10. 10.
  semtimizin çocuklarını tanımak için açılmış olan başlık.
  ... bado