1. 1.
  edirne kipa'nın güzel sineması. teknik anlamda güzel. film seçimleri konusunda kesinlikle çok çok kötü. bugün sinemaya gitmek isteyen biri olarak, gidecek film bulamadım.
  (bkz: Avanak Kuzenler)
  (bkz: Babil M S)
  (bkz: Sihirli orman)
  (bkz: Super ajan K9)
  (bkz: wall e)
  (bkz: don t mess with zohan)

  edit: wall e'ye gidilebilirmiş aslında. ama iki animasyon, maskeli beşler tadında 2 dandik türk filmi, bir dandik zohan olmuyor yani. orijinal cinayetler'i falan getirir insan!
  1 ... sacriter
 2. 2.
  çift kişilik koltukları ile sevgililere kıyak geçmiş olan edirne'deki en kaliteli sinema.
  3 ... fightordie die
 3. 3.
  her hafta mutlaka iki çocuk filmi getiren sinema. görüntü var; fakat icraat yok, pazartesi ve perşembe halk günü yapar, 6 tl'dir; fakat getirdiği filmler boş filmlerdir. recep ivedik 20 hafta kalır, oscarlı filmler 2 hafta... çok para, hep para prensibiyle çalışır.
  ... sacriter
 4. 4.
  yarak kürek mekan isimlerinden biri daha. böyle bir yere çerkezce isim verilse ortalık ayağa kalkar "bölücülük yapıyorsun" diye. gelgelelim ortalık "tea house" lardan "cafe dé bilmemne" lerden geçilmiyor. cinemarine ne lan?
  ... kuru pilav
 5. 5.
  edirne'nin film izlenebilir tek sinemasıdır. kalitesi, rakibi carmen sinemasında film izleme gafletinde bulunduktan sonra anlaşılabilir. * *
  1 ... windows kullanan mac hayrani
 6. 6.
  diğer cinemarinelerde olduğu gibi doğum günlerinde sinema biletini hediye eden sinemadır. edirne'de bir cinemarine daha vardır.

  (bkz: edirne margi cinemarine)
  ... thracian39