bugün

Türk devleti tarafından bugün saat 13.00'de çağlayan da yapılacak mitinge gelen yasak. Kamunun huzuru ve güvenliği gerekçe gösterilerek yasaklama getirilmiş. Kürt halkının ve onların yanında olan demokratik kitlelerin anti demokratik şekilde susturulmasıyla meydana gelen durum. Kürtlerin bu ülkede sesini duyurmaya da hakkı yok dedirten olay.
(bkz: uzayda yaşamak) *
(bkz: terörle mücadele)
(bkz: 9 aralik 2007 edi bese istanbul mitingi/#2659305)
(bkz: yersen)
orjinali, edi bese istanbul i ecixpo weroqathaxer banxaz* olan durumdur. **

demokrasiyi haketmeyenlere* gelen yasaktir. zira demokrasi, bolunmede, orgutlenmede ve parsellenmede degil, yalnizca birlik ve beraberlik saglandiginda soz konusudur.
solculuk maskesinin ardına sığınan terör maşalarının götüne giren ve içlerinde patlayan olaydır.
(bkz: o ne ya)
anti-demokratik olmayıp, doğrunun uygulandığı yasaklanmadır.

keza; mitingin iptalinden sonra eş zamanlı 4 izinsiz gösteri tertiplenmiştir her ne hikmetse demokratik(!) hak arama adına, bölücü örgüt lehine sloganlar atılmıştır.

ayrıca, "türk" olan millet kimliğini ırka indirgeyip, faşist damgası vurup, asıl faşist olanların, bölücü sloganlar atacağı aşikar olduğundan ve haklı olarak yasaklanan mitingtir.

biji apo sloganları at, pkk lehine sloganlar at, terör örgütünü yücelt, sonra "demokrasi" hadi babam, ufak ufak yaylan da, ortam titremesin...
sen o kadar hazırlık yap,bütün ara girişleri-çıkışları tut,valilik gitsin iptal etsin.olur mu ya?o demokratikler ne güzel morakratik olacaktı oysa ki...
yok,gittim beyzbol sopası aldım 15 ytl'ye,ona yanıyorum.
(bkz: edi beşe büdü on)
(bkz: doğu konferansı jargonu)
(bkz: sözlükteki kürt diasporası)