bugün

matrix apartması son sahneleri hariç, garip bir çekiciliği olan, defalarca izlenen bir yapım.

sanırım geçmişte düzeltmek istediğim şeyler çok.

onun için fazla alfa kanı olan varsa, alayım.
Zaman öldürmek istiyorsanız güzel film nedense afişte tom cruiseyi gördüğünüzde az çok filmi kestirebiliyorsunuz.

Neyse siz bu filmi boşverin bu tarz kurgu seviyorsanız daha iyi alternatifler var
(bkz: groundhog day)
neden alfayı değilde omegayı öldürünce kurtuluyor dünya hala anlamış değilim.
Oha lan kimse yazmamış. iron maiden şarkısı.
--spoiler--
çogüzel filmdi la izleyin.. ama mantık aramayın.. en nihayetinde bir film.. ve bilim kurgu.. kan gidince şey olmuşta ölmüş ölmüş dirilmişte diye bakarsan hiç bi boktan keyif almazsın zaten.. öyle bakıyorsan da izleme bi zahmet..

haydi iyi seyirler..

--spoiler--

edit: bence spoiler yoktu ama hadi kırmayım sizleri.. diyerek spoiler ekledim..
zaman kaybı . bok gibi film hatta. filmin yarısı başa dönüp gecmekle bitti .
Tom Cruise yaşlanmak bilmeyen adam. Oyunculuklarıyla ve teknolojisiyle izlettiren film. Bir kez daha izlerim.
Senaryosuyla, Tom Cruise ve Emily Blunt un usta oyunculuklarıyla hem güldüren hem düşündüren hem de aksiyon yaşatan usta işi bir film.
LIVE! DIE! REPEAT!
tom cruise'a yakışan film.

film bu spoilerdeki sözün üzerine bina edilmiştir.

--spoiler--

geleceği bilen düşman kaybetmeyecektir.

--spoiler--
ilk başlarda, kurgunun mantığını anlayıncaya kadar peş peşe "hassiktir" dedirten, mantığı kavradıktan sonra "çok saçma, şöyle yapsa kurtulur" diye çeşitli yan senaryolar ürettiren, sonra sizin ürettiğiniz yan senaryolara benzer bir şekilde devam eden film. Her şeyden önce tom abimiz için bile kesinlikle izlenir. emily de cabası... her ne kadar ateşli bir sevişme sahnesi olmasa da*
Finali de oldukça iyidir. "ee... tamam da nasıl bağlacaklar şimdi" derken şaşırtmıştır açıkçası.

Yalnız o yaratıklar hiç olmamış...
Orjinal bir film zaman kaybı kesinlikle değil. Hele o ilk başlarda savaşın içinde kalacağını öğrenince yapılan yavşak hareketler falan Tom Cruise ın tek boyutlu bir aktör olmadığının kanıtı bu herif bu yüzden iyi oyuncu işte.
Emily blunt sayesinde izlenebilirliği kat be kat artmıştır.

--spoiler--
Her defasında ölüp tekrar tekrar aynı günü yaşayarak savaş konusunda level atlayan tom cruise filmin sonlarına doğru adeta god mode on yaparak uzaylılarla savaşmaktadır.
--spoiler--

Uzaylı tasarımları daha önce çekilen filmlere göre pek rastlanılmamış türdendir. Mümkünse orjinal dilinde seyredin.
Save-load yapiyor cheater.
beni o kadar sarmayan film. sanırım 2 gün önce ex machina izlememden kaynaklı bu film komedi gibi geldi bana. şu bilim kurgunun içine dram katın aga valla çok iyi oluyor.
(bkz: moon)
(bkz: ez machina)
(bkz: donnie darko)

--spoiler--
2 torba kan ile bütün kandaki muhabbet gitti amk. o kadar saçmalık var sen ona mı takılıyon bilader diyecek olursanız. evet ona taktım ölüp ölüp duru bi de.
--spoiler--
filmin sonundaki John Newman'ın Love Me Again şarkısı bütün filmi özetliyor aslında. (şarkının linki bkz:http://www.youtube.com/watch?v=CfihYWRWRTQ)

--spoiler--
filmin orta kısmındaki kendini tekrar eden ölüşler ve doğuşlar filme komedi havası katmış.
--spoiler--
hayret, kimse yazmamış...

groundhog day'deki muhabbet aynen işlenmiş. o komediydi, bu bilimkurgu. daha iyi işlenebilirmiş ama bu kadarı da tatmin edici sayılır. tom cruise her zamanki gişe manyağı. emily blunt ise doğum yaptıktan yalnızca birkaç ay sonra bu filmi çekti. yani o gayet ripped, taş hâl daha da bir etkileyici. iyi oyuncu, hoş kadın ama o ölü balık gözü gibi gözler bok ediyor işte.
fps oyunu mantığında ilerleyen film. konu ve görseller itibariyle de bilgisayar oyunu hissi veriyor.
bölümü geçemedin mi? load gamee tıkla. kayıtlı bölümden devam edip oyununu mükemmelleştir.

uzaylı istilası gibi klişenin dibine vuran bir konusu olsa da kurgusu ve efektleriyle izlenilesi.
ayrıca Emily Blunt tüm hoşluğuyla gözleri şenlendiriyor.

kurgu anlamında benzer bir film için : (bkz: groundhog day) *

- 'öldüm öldüm dirildim' deyişini sıkça kullanan hatçe teyze bu filmi beğendi.

son olarak şarkı tom cruise'dan gelsin :

--allah öldürür dünyadan alır--
--sen beni öldürdün, hayatta bıraktın!--

--cehennem ateşi ahirette olur--
--sen beni dünyada ateşe attın!--

http://www.imdb.com/title/tt1631867/?ref_=nv_sr_1
çok iyi kurgulanmış bir film. bu tür filmler gerçekten zevk veriyor.
iyi filmdir. güzel vakit geçirtir. yaşamın şifresi (source code) yapılı bir filmdir. Tom cruise izleme keyfi bir yana Emily Blunt izleme keyfini de izlemek başka bir hava katmış filme. izlenmesi gereken filmlerden.
(bkz: gone girl) le birlikte 2014 deki efsane filmlerden biri. tekrar tekrar izlettirir bu film ben size diyim.
--spoiler--
şakaklarıma kar mı yağdı, ne var?
benim mi alla'ımbu çizgili yüz?
--spoiler--

dünyayı istila ve topluca savaş gibi klişeler üzerinde benzerlerinden daha heyecanlı ve sürükleyici bir şekilde yükselen bir film olmanın ötesine geçemeyen klasik bir holivut* filmi. heyecanlı olmasına heyecanlı, sürükleyici olmasına sürükleyici... ama sanki eksik bir şeyler var filmde. dozu fantastiğe kaçan kurgubilimden miacaba bu eksiklik?

ama izlenecek, arşivlenecek bir film tabi.

ayrıca 1962 doğumlu Tom Cruiseun (artık makyajla giderilemeyecek hale gelmiş olacak ki) gözlerinin altındaki koca halkalar acayip sırıtmış filmde. yaşlandın be kurüyz abi!

--spoiler--
Ya gözler altındaki mor halkalar?
Neden böyle düşman görünürsünüz;
Yıllar yılı dost bildiğim aynalar?
--spoiler--
groundhog day filmini begendiyseniz bunu daha fazla begeneceginiz filmdir. sen hep dunyayi kurtar tom biz de izleyelim.
prince of persia da geçemediğim bir bölümü tekrar tekrar oynadığımı hatırlatmış film.
--spoiler--
dünyaya bir daha gelsem sevgilim arar bulurum yine seni severim - tom cruise
--spoiler--
(bkz: full metal bitch)