bugün

görsel

görsel
ikisi de surinam asıllı değildir. davids surinam asıllıdır. seedorf ise sadece surinam'da doğmuştur, ebeveynleri hollandalı ve güney afrikalıdır.
ikisi de kaliteli topçuydu bana göre. Ama davids benim için bir adım önde. Ulan manyaktı be adam. Dizlik giymeden maça çıkmış, bacağını kırmış uzun süre top oynayamamıştı. Gözlük falan da takınca havalıydı hıyar. Ama seedorf abimiz de dinamo taşıydı milan'da. Futboldan zevk almamızı sağlayan adamlardı hep bunlar.
Edgar davids in kürt sevgilisi vardır.

(bkz: olcay gülşen)
Davids daha enerjik, seedorf ise daha teknikti. Ama en nihayetinde ikisi de candı.
Biri ağır teknikti, diğeri ise hız, teknik, yetenek, sol ayak figürleri ne ararsan vardı. Edgar davida gördüğüm en iyi sol ayaktı. Bileğini depar sırasında çok iyi kullanır ve çalımları çok sağlam atardı. .
görsel
juventus'a duyduğum tiksintiden olsa gerek edgar davids'i de hiç sevemedim. hâliyle clarence seedorf.
Aynı takımdayken efsane üzeri efsanedir.
Davids skeratardı.
ikisi de predator'e benzer. şu filmde arnold'u iyi zorlamıştı. https://www.youtube.com/watch?v=Y1txEAywdiw
Seedorf saçlarını bir ara kestirdi ama davids hiç kestirmedi. Oyum sana davids.
Fifa 2005'te ilk golümü hatırlatan versus. Golün adı Edgar Davids. Gözlüklü çocuk.
ikisi de netherlands lıdır.

(bkz: çok zekiyim)
hüzünlendirmiş versustur. futbol bu adamların zamanında kıymetliydi. şimdi real madrid, barcelona. başka bok yok.
ikisi de unutulmazdır.

görsel
ikisi de halen top koşturuyor mu sorusunu akla getiren versustur.
seedorf..
Aynı yıllarda biri milanda biri juvede oynamıştır.
biri defansif diğeri ofansif oynar.

ama ille de biri seçilecekse ben davids derim.
Edgar'ın gözlük farkıyla kazanacağı versus. Gözlüğü çıkarınca bir acayip görünüyor adam ya. Nasıl benimsemişsek artık o gözlükleri.
vs ye gerek yoktur koy yan yana costursunlar takimi. bir de yanlarina pirlo olsa tadindan yiyemezsin.
birinin gözlüğü diğerinin tekniği..
ikisi de büyük efsaneydi... ama edgar davids'in futbol oynayışı daha estetikti kesinlikle.... https://www.youtube.com/watch?v=7G1o7PBOqyY
Aynalı gözlüğü olan kazansın.